Raja kandideerib taas EOK sportlaskomisjoni

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. mai 2020, 09:52

Kui eriolukord saab 17. maiga lõpu, korraldab Eesti Olümpiakomitee 8. juunil uute juhtorganite valimise. Tippsportlaste eestkõneleja – sportlaskomisjongi – saab uued esindusnäod. Sõudjaid esindab valimistel hetkelgi komisjonis panustav Allar Raja.

Reeglid lubavad sportlaskomisjoni pretendeerida atleetidel, kes on viimase nelja aasta jooksul kuulunud riigi koondisse, peavad kinni antidopingu kehtestatud reeglitest ning seisavad ausa mängu põhimõtete eest. Kandidaate said esitada kõik alaliidud: soovi korral kuni kaks, ühe nais- ja ühe meessportlase.

Allar Raja on ühiskondlikult aktiivne (foto: EOK)

Rahvusringhäälingule intervjuu andnud EOK projektijuhi Natalja Inno sõnutsi pürgivad komisjoni nii medalivõitjad, organisatsiooni juhtimise oskustega kogenud sportlased, aga ka karjääri alguses olevad noored tegijad. “Lõplikus nimekirjas on 22 sportlast, kes esindavad 18 spordiala. On esindatud nii tali- kui suvealad, olümpiaalad, mitte-olümpiaalad, mehed ja naised. Pingerida on väga-väga tugev,” avaldas Inno.

Teiste seas leiab kandideerimas eelmisel perioodil – aastatel 2016-2020 – komisjoni kuulunud tippsõudja Allar Raja. Eesti politsei spordiklubi presidendina organisatsiooni juhtimises karastunud Raja näeb end koostööalti esindajana, kes on tugevaks sillaks komisjoni ja ametnike vahel. „Soovin, et spordijuhtide kõrgel tasemel otsused ei riivaks atleetide huve ning nende soove ja muresid võetaks kuulda. Komisjoniliikme roll seisnegu selleski, et avalikkus saaks otsustatust igakülgseid selgitusi,“ selgitas Raja. Konkreetseks minnes peab Pärnu sõudekeskus Kalevi liige noorsportlaste abistamist. „Toetan üleminekueas – alla 23aastaste – tegijate pürgimist täiskasvanud sportlaseks saamise teel. Nad vajavad motivatsioonisüsteemi, sealhulgas tegevustoetust.“

Lisaks Rajale võtavad valimistest osa kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter, esikulturist Ott Kiivikas, epeevehklemise medalimees Nikolai Novosjolov, kiiruisutaja Saskia Alusalu ja teised. Sportlaskomisjoni liikmed valitakse neljaks aastaks. Juhtorgani esimees kuulub ameti tõttu automaatselt EOK täitevkomiteesse ning sportlaskomisjon on esindatud ka EOK esindajatekogus kahe endi poolt valitud hääleõigusliku liikmega.