Selgusid tänavused Jaansoni fondi stipendiaadid

Vahur Mäe, toimetaja   |   13. nov. 2018, 23:20

Eesti Rahvuskultuuri Fondi all tegutsev Jüri Jaansoni allfondi halduskogu äsjase otsusega selgusid tänavused noorstipendiaadid.

Kahekordne olümpiahõbe, isegi oma nimelise fondi halduskogusse kuuluv Jüri Jaanson andis oma Facebooki lehel 13. novembril teada, et otsus andekate noorte toetamiseks on selleks aastaks tehtud.

„Mul on hea meel fondi halduskogu nimel teatada, et käesoleva aasta stipendiaadid on Grete Alttoa, Annabel Aron ja Mikhail Kushteyn. Soovin stipendiumisaajatele edu ja õnnestumisi tuleval sõudehooajal,“ teatas Jaanson.

2000. aastal sündinud Alttoa ning temast aasta noorem Aron on pärnulannad, kes võistlesid edukalt tänavustel noorte maailmameistrivõistlustel Tšehhimaal Racices: 21 paatkonna seas saavutatud kümnes koht ületas paljude sõudesõprade ootusi. Narva noormees Kushteyn on osalenud edukalt noorte maailmameistrivõistlustel ning sõudis tänavu esimest aastat alla 23-aastaste klassis.

Jüri Jaansoni allfond asutati 2004. aastal Eesti Sõudeliidu initsiatiivil eesmärgiga toetada kuni 21aastaseid arvestatava arengupotentsiaaliga noorsõudjaid treeningute ja võistlustega seotud kulude katmisel. Lisaks fondile nimeandjale Jaansonile kuuluvad viieliikmelisse halduskokku Tõnu Endrekson, Rein Kilk, Peeter Mardna ja Andrei Šilin.