Sisesõudesarja juhatavad Viljandis sisse Eesti meistrivõistlused

Vahur Mäe, toimetaja   |   24. nov. 2023, 16:22

Homme algab Viljandis esimese etapi ja riigi meistrivõistlustega sõudeliidu sisesõudesari, millest eelülesandmise põhjal võtab osa enam kui 180 sportlast Eesti eri klubidest.

Võistlused peetakse pikamaa distantsidel: kõik välja arvatud C-klassi (13-14aastased) osalejad ja parasõudjad läbivad 6000, eelpool nimetatud 3000 meetrit. Ühtlasi on tegemist avaetapiga, mille raames selguvad Eesti meistridki. Vastavalt juhendile eelsõite ei toimu ning paremusjärjestus selgitatakse aegade põhjal. Esimene sõit Viljandi spordikoolis aadressil Vaksali 4 on kavas kell 11, joone tõmbavad pikale päevale alla kell 17.30 startivad mehed.

Jõuproovi nimekaimad osalejad on Rios paarisaerulisel neljapaadil pronksmedali võitnud Allar Raja (Pärnu SK Kalev) ja Kaspar Taimsoo (Viljandi SK) ning neljapaati viimasel paaril hooajal kuulunud Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) ja Mikhail Kushteyn (Narva Energia).

Sarja teise etapina on 16. detsembril Pärnu Kuninga Tänava põhikoolis kavas ESS Kalevi meistrivõistlused. 20. jaanuaril on Tallinnas plaanis rahvusvaheline „Alfa“ ja hooaeg võetakse kokku 9. märtsil Narvas Eesti meistrivõistlustega 2000 meetri distantsil.

Sarja üldjuhendiga saab tutvuda siin, avaetapi infoga siin.