Sõudjaid ähvardab Jaapanis taifuun

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. aug. 2005, 13:24

28. augustil pidid Jaapanis Gifus Nagaragawa sõudekeskuses saama alguse sõudmise maailmameistrivõistlused. Taifuuni oht sunnib aga korraldajaid võistlust ilmselt paar päeva edasi lükkama.

World Rowig Champ 2005

Ligi 1000 maailmameistrivõistlustel osalevat sõudjat saavad veel täna (23.08) ja homme korraldajate poolt õiguse veetreeninguteks. Siis aga tuleb võistkondadel paadid ellingusse kolida ning treenimine on võimalik sisetingimustes ergomeetritel, mida on muretsetud 100 tükki.

Viimased andmed ilmajaamast ütlevad, et lähenev taifuun on hakanud suunda muutma, kuid tuul hakkab taas tõusma 25. augustil, saavutades haripunkti 26.augusti pärastlõunaks. Ennustatav tuuletugevus ulatub siis koguni 45 km tunnis. Tuul vaibuvat taas laupäevaks.

157
Maailmameistrivõistluste areen Gifus

FISA eeldab, et 25-27. augustil on võistlustrass suletud ning kogu rajamärgistus korjatakse välja. Raja taasmahamärkimine saab alguse reede õhtul ja pühapäeva varahommikuks on kõik taas võistlusvalmis.
Sõudjad saavad veele küll 28ndal, kuid peavad leppima treenimisega väljaspool distantsi. Tõenäoliselt lükatakse võistluste algus 30.augustile. St, et esimene sõitudevoor, mis pidi vältama neli päeva, lüheneb nüüd kahele päevale. Sõudjatele tähendab see oluliselt rohkem närvipinget ning tunduvalt lühemat taastumisaega.

Eesti koondise moodustavad paarisaeru kahepaat (Silver Sonntak-Allar Raja, konkurente eelülesandmise põhjal 19) ja paarisaeru neljapaat (Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson, Leonid Gulov, Jüri Jaanson. Konkurente 13).