Täna peab 60 aasta juubelit teenekas spordijuht Mihkel Klementsov

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. nov. 2023, 12:35

Täna peab 60 aasta juubelit teenekas spordijuht Mihkel Klementsov

Haapsalus sündinud ja Pärnus Peeter Sonntaki ja Jüri Kuruli juhendamisel sõudetreeninguid alustanud juubilar tuli neli korda Eesti meistriks ja võitis 1983. aastal NSV Liidu juunioride meistrivõistlustel roolijaga kahepaadil pronksmedali. Tugevad tulemused võimaldasid talle samal aastal meistersportlase staatuse omistamist.

Klementsov on tuttav nägu teleekraaniltki (Allikas: ERR)

Klementsov on enam kui kolmkümmend aastat olnud seotud sõudjate treenimise ja spordijuhtimisega ning aidanud üles ehitada sõudeliitu kui tänapäevast organisatsiooni. Sünnipäevalaps on pikalt tegutsenud sõudekohtuniku ning treenerina. Aastatel 1991-1998 oli ta sõudeliidu peatreener ning tema tuntuimad õpilased läbi aegade on Jüri Jaanson, Priit Tasane, Roman Lutoškin, Andrei Šilin, Janek Sirel, Kristo Kross ja Juhan Gorelov. Sõudeliidu juhatusse kuulub juubilar 1989. aastast, panustades spordiala edendamisse kui asepresident. Igapäevast leiba teenib Klementsov ettevõtjana OÜ-s Penteer, mis tegeleb Baltimaades sõudevarustuse turustamisega. Kõige muu kõrvalt on ta avaldanud artikleid toonases Spordilehes ja Eesti Sõudjas.

Klementsovita ei kujutaks ette traditsioonilisi võistlusi sisesõudmises nagu „Alfa“, Eesti meistrivõistlused ja paljud teised, sest suuresti tänu temale valmib nende jõuproovide tehniline produktsioon. Tallinlase näol on tegemist ka telekommentaatoriga, sest kõikide tähtsamate rahvusvaheliste sõudevõistluste ülekannete edastamisel kaasab rahvusringhäälingu sporditoimetus teda eksperdina.

Sõudeliit soovib hällilapsele palju õnne ja õnnestumisi!

Klementsovi profiil Eesti spordi biograafilises leksikonis.