Tartu Ülikooli kaheksapaat võidukas

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. mai 2009, 20:34

Lisaks koondise katsevõistlusele toimus täna Eestimaa pinnal teinegi sõudjate mõõduvõtt – Tartu Tudengite Kevadpäevade raames sõideti Emajõel Eesti Maaülikooli ja Tartu Ülikooli kaheksapaatide regatt.

Start 4300 meetrisele distantsile anti traditsiooniliselt Kvissentali eest, kuid nagu juba eelmiselgi aastal, jagunes ka tänavune sõit tänu sillaehitusele kaheks eraldi etapiks – kõigepealt pikaks, ca 3500 meetri otsaks ning seejärel haaravaks 500 meetri sprindilõiguks.

689
Hallsärklased – Eesti Maaülikool, sinistes Tartu Ülikool       Foto: Urmas Hein

Soosikuks oli nagu mullugi Tartu Ülikooli kaheksaline, kus tänavu tegid kaasa Alvar Räägel, Jaan Laos, Jarek Mäestu, Raul Rämson, Heigo Tiidemaa, Raimo Pull, Mati Arend, Reigo Pihlak ja roolija Janika Tähnas. Meeskonna keskmiseks kaaluks oli ülesandmiselehe põhjal 85 kg, pikkuseks 186 cm.

Maaülikoolilt teravam start

Eesti Maaülikooli eest tõmbasid Tairo Talvis, Argo Normak, Tanel Kliiman, Tanel Häidkind, Vahur Keremäe, Aigar Raja, Ahti Kala, Ingmar Aija, roolija Indrek Jõesaar. Nende keskmine kaal oli 92 kg, pikkus 190 cm. Kuigi Maaülikool läks pika distantsi algusosas kohe juhtima, oli selge, et vastupidavam ja paljudest tippsõudjatest koosnev Tartu Ülikool ei jää kauaks passima ja möödub. Nii juhtuski ning kätte võidetud paari paadi pikkust edu hoiti kuni esimese distantsiosa lõpuni. Võitjate aeg, 9.14,6, oli ligi 11 sekundit parem kui Eesti Maaülikooli koosseisul (9,26,0).

Sprindilõik oli äärmiselt kaasahaarav ja võitja otsustasid lõpumeetrid. Taas näitas oma paremust Ülikooli oktett. Aegadeks mõõdeti vastavalt 1.10,0 ja 1.11,0. Üldseis Tartu Ülikooli kasuks Peale tänavust sõitu on kuulsast Oxford-Cambridge’i regatist inspiratsiooni saanud võistluse üldseis 9:6 TÜ kasuks. Üritust sponsoreeris ja auhinnad pani välja OÜ Penteer, parimaid autasustas Tartü Ülikooli Akdeemilise Spordiklubi juhatuse liige Rait Rodi.

Tudengite kaheksapaatide mõõduvõttu viib traditsiooniliselt läbi SAK Tartu eesotsas Urmas Heinaga.