U23 MM: Laius ja Poolak eelsõidus väga tagasihoidlikud

Vahur Mäe, toimetaja   |   20. juuli 2017, 11:34

Plovdivis Bulgraarias startisid alla 23-aastaste maailmameistrivõistlused, kus Eestit esindab üks paatkond. Paraku Marko Laiuse ja Johann Poolaku avaetteaste ebaõnnestus.

Paarisaeru kahepaatide konkurentsis osaleb 21 paatkonda. Neljapäeval tehti algust paadiklassi eelsõitudega, mida peeti kokku neli ning igast vaid võitja kvalifitseerus 12 poolfinalisti sekka. Siiski pole võistlus läbi veel kellegi jaoks, kuna juba reedel on kavas vahesõidud.

Marko Laius ja Johann Poolak (erakogu)

Marko Laius ja Johann Poolak (foto erakogust)

Pärnakad Laius ja Poolak läksid veele teises eelsõidus, vastasteks Leedu, Rootsi, Horvaatia ja Holland. Juba esimesel distantsiveerandil sai selgeks, et ainsa poolfinaalipääsme eest hakkavad võitlema Holland, Leedu ja Horvaatia, sest Eesti ning Rootsi jäid juba mitmete sekundite kaugusele. Poolel distantsil haarasid hollandlaste ja kõige teravama stardi teinud Horvaatia ees liidriohjad võimsad leedulased Kelmelis ja Nemeravicius, domineerides sõitu finišini. Võitjana koha poolfinaali taganud Leedu ajaks fikseeriti 6.07,57, järgnesid Holland 6.09,52ga ja Horvaatia 6.20,14ga. Viimasel 500 meetril Laiusest-Poolakust möödunud Rootsi sai kirja 6.37,31 ning viimasena lõpetanud Eesti 6.39,69.

Esimesest eelsõidust liikusid otse poolfinaali britid Meijer-Devereux (6.08,65), kolmandast belglased Claeys-De Loof (6.14,72) ning neljandast prantslased Ducret-Quiqueret (6.14,84).

„Sõit on sõidetud ja hetkel ei oskagi altmineku põhjuseid välja tuua. Ju siis selline on meie hetketase“, kommenteeris Plovdivist järelkasvukoondiste peatreener Roman Lutoškin.

Lutoškini hinnangul peab reedeses vahesõidus kõik välja panema, sest poolfinaali pääsemiseks peavad Laius ja Poolak lõpetama vähemalt teisena. Vahesõidud on kavas hommikul alates kella 9.10st. Kokku peetakse neli sõitu. Juhul, kui Eesti paaril kvalifitseeruda ei õnnestu, võisteldakse sama päeva õhtupoolikul C finaali pääsu nimel.

„Leedulased on kullafavoriidid. Nende minek on väga võimas“, vaagis Lutoškin Kelmelise ja Nemeraviciuse eduvõimalusi.

Kesksuvises leitsakus ja tuulevaiksetes tingimustes on langenud mitmed maailmameistrivõistluste senised rekordid. Nii näiteks on ka leedulaste 6.07,57 läbi aegade parim resultaat. Uute tippmarkide eest hoolitsesid aga ka Prantsusmaa mehed roolijata kahepaadil, Kanada naised kaheksapaadil, meeste kergekaalu paarisaeru kahepaadil startinud itaallased ning hollandlanna kergekaalu ühesel.