U23 MMi eelvaade: Eesti koondises 4 paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. juuli 2014, 20:11

Käesoleva nädala teises pooles, 23.-27. juulil, toimuvad Itaalias, Lombardia maakonnas asuvas Varese linnas alla 23-aastaste sportlaste (U23) maailmameistrivõistlused. Tiitlivõistlustel esindab Eestit 4 paatkonda.

2014 WRU23Ch Varese logoKoondise rivistuses anti alaliidu poolt üles ühepaadisõudjad Marliis Reinkort ning Jüri-Mikk Udam,  roolijata kahepaat koosseisus Arnold Sanglepp-Oskar Kuzmin ning meeste paarisaeru kahepaat, kus sõuavad Joosep Laos ja Geir Suursild.

Tartlannal Reinkortil on vastaseid 21. Vastavalt võistlussüsteemile toimub kõigepealt 4 eelsõitu, millest vaid iga võitja pääseb koheselt 12 poolfinalisti sekka. Ülejäänud saavad uue võimaluse vahesõitudes, mida sõidetakse samuti 4 ning igast 2 kiireimat liiguvad poolfinaali. Need, kes välja jäävad, võistlevad C/D poolfinaalis C finaali pääsu nimel.

Esialgsele võistlusprogrammile tuginedes stardivad ühepaatide eelsõidud Eesti aja järgi kell 13.39

Oma esimesel suurel U23 klassi tiitlivõistlusel startiv Reinkort on stardi eel ootusärev.

„Ühepaadil ei olnud ma ka juunioride maailmameistrivõistlustel startinud, mistõttu on tänane olukord päris uus. Esmalt on suur eesmärk lunastada pääse poolfinaali“, arvas koondislane päev enne võistluste algust.

Londoni olümpiamängude kogemusega tallinlasel Jüri-Mikk Udamil tuleb silmitsi seista 29 rivaaliga. Kui paatkondi on stardis 27-30, näeb võistlussüsteem esmalt ette 5 eelsõitu, kust igast 4 paremat kvalifitseeruvad 24 veerandfinalisti sekka. Seejärel toimuvad 4 veerandfinaali, kust igast 3 liiguvad poolfinaali ning need, kes sinna ei pääse, saavad veel ühe võimaluse kahes vahesõidus. Sealtki mõlemast 3 pääsevad 24 sisse.

Noormeeste ühepaatide eelsõidud algavad kolmapäeval kell 18.34.

Eelmise aasta maailmameistrivõistlustelt on Udamil ette näidata 11. koht paarisaeru neljapaadil.

Noormeeste roolijata kahepaat Sanglepp-Kuzmin on uus koosseis, kelle jaoks sellisel tasemel jõuproov on esmakordne. Pärnakas Sanglepp osales samas paadiklassis MM-il ka mullu, kuid siis tallinlasest paarimehe Ronald Väliga.

Üles on antud 17 duot ning eelsõitude planeeritud algus on neljapäeval kell 10.58. Alguses peetakse 3 eelsõitu, kust igast 2 paremat paari liiguvad poolfinaali. Ülejäänud 6 poolfinaali pääset jagatakse 2 vahesõidus.

Duo kogenum ja staažikam, Arnold Sanglepp, nentis, et paatkond on viimase paari nädalaga Mihkel Leppiku juhendamisel teinud läbi arenguhüppe ning võistlustelt loodetakse vähemalt pääsu poolfinaali.

„Kindlasti pole me nõrgast puust ning arvan, et poolfinaal on reaalne. Ühegi võistluspaariga ei ole me varem mõõtu võtnud ning vastaste taseme kohta väga palju teada ei ole“, kommenteeris pärnakas Sanglepp võistluste eel.

Joosep Laos ja Geir Suursild võistlesid eelmise aasta MM-il 11. koha saavutanud paarisaeru neljapaadi ridades ning on pikalt koostööd lihvinud duo. Kahepaate tuleb eelülesandmise põhjal starti 21 ning edasipääsu süsteem on identne Marliis Reinkorti puhul kirjeldatuga. Sõidud stardivad neljapäeval algusega kell 11.33.

Udamit ning Laost-Suursilda treenerina saatva Reet Palmi hinnangul on maailmameistrivõistlustel tema juhendatavate võimalusi keeruline prognoosida.

„Jüri-Mikk viibis pikalt USA-s ning kahepaadil on seljataga kurnav hooaja esimene pool. Võtame samm-sammult ning rahule võib jääda siis, kui mõlemad paatkonnad jõuavad vähemalt poolfinaali“, avaldas Palm.