Uudiseid Moskva regatilt

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. juuni 2011, 19:17

Läinud nädalavahetusel võttis Tatjana Jaansoni treenitav sõudekoondise kandidaatide ring osa rahvusvahelisest Moskva regatist, naasedes mitmete võidukarikatega.

Moskva regatt, mis tänavu tähistas suurejooneliselt oma 50. juubelit, tõi kokku kaheksa riigi sõudjad, oli MMi eelseks katsevõistlusteks Venemaa koondisse ihkajatele ning pakkus suurele osale Eesti tippsõudjatest vaheldust edasist hooaega silmas pidades.

Kuna ametlikke tulemusi veel avaldatud pole, võib tugineda treener Tatjana Jaansoni märkmetele.
Eestist käisid Krõlatskoje kanalil võistluskiirust proovimas Tõnu Endrekson ja Vladimir Latin ühepaatidel, Igor Kuzmin ning Andrei Jämsä paarisaeru kahepaadil ja Valeri Prosvirnin, Sten Villmann, Artur Maier ning Andrus Sabiin roolijata neljapaadil. Lisaks koges taas võistlustunnet mullu novembris tippspordist loobunud Jüri Jaanson, kes aitas Eestit kaheksapaadi koosseisus.

„Võitsime nii ühe-kui kahepaatidel, samuti lõpetas liidrina üksikaeru neljapaat“, valgustas Tatjana Jaanson Moskvas toimunut.

„Kahju, et meie kaheksane, kus tegid kaasa kõik peale Latini, pidi rooli purunemise tõttu sõidu katkestama. Kuna B finaali aega muudeti ja meile see kojusõitu arvestades logistiliselt ei sobinud, jäi tulemus protokolli saamata“, lisas Jaanson.