Noorteregatt Friendship: Suursild ja Koppel kolmandad

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. juuni 2011, 06:40

Läinud nädalavahetusel võttis Eesti noortekoondisse ihkajate ring, tiim 13 sportlasega, osa rahvusvahelisest noorteregatist „Friendship“, mis sedakorda toimus Moskvas.

Sportlastega kaasas olnud Pärnu Sõudekeskus Kalevi treener, 1992. aasta Barcelona olümpiamängudel 4. kohani jõudnud Roman Lutoskin märkis, et teel võistluspaika tuli ületada mitmeid takistusi. „Lisaks leitsakule, mis tipnes 31-kraadise temperatuuriga, ütles Eesti-Vene piiril meie bussi käigukast üles ja seetõttu pidime Tartust uut sõiduriista hakkama otsima. Siinkohal suured tänud sõudveteranidele Tanel Kliimanile ja Enn Pehkile, kelle abiga uue transpordivahendi leidsime“, märkis Lutoskin ning lisas, et võistluspaika jõuti vaid paar tundi enne starti.

Koppel_ja_Suusild_2011_Friendship_III
Karl Koppel ja Geir Suursild koos treener Reet Palmiga

Friendship toob tavapäraselt kokku endiste liiduvabariikide tulevikulootused. Nii ka nüüd, sest lisaks Eestile olid võistlustest osa saama tulnud Venemaa, Ukraina, Valgevene, Moldova, Gruusia, Azerbadzaani, Läti ja Leedu koondised.

Eestlastest jõudsid säravaima tulemuseni Pärnu kalevlased Geir Suursild-Karl Koppel, kes saavutasid 11 paarisaeru kahepaadi konkurentsis ajaga 6.53 3. koha. Võitjaau kuulus Leedu duole (6.47), teiseks jäi võõrustajamaa (6.48).

Lisaks märgime ära poiste roolijata kahepaadil sõudnud Maanus Leesmendi-Oskar Kuzmini etteaste, mis 14 paatkonna konkurentsis tähendas 7. kohta.

Järgmine rahvusvaheline start noortele toimub vanuserühma Euroopa meistrivõistlustel, mis 24.-26. juunil leiavad aset Poolas Kruszwica linnas.

Selgunud on ka Eesti koondis. Ühepaatidel stardivad Mihkel Pari ja Marta Jõumees, poiste paarisaeru kahepaadil Geir Suursild-Karl Koppel ning üksikaeru kahesel Maanus Leesment-Oskar Kuzmin.