Vabariigi Valitsusele tehti premeerimisettepanek

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. juuli 2007, 16:10

Kultuuriminister Laine Jänes teeb valitsusele ettepaneku premeerida eile Shotimaal Strathclyde’is U-23 vanuseklassi MM-võistlustel sõudmises kulla võitnud meeskonda.

“Mul on äärmiselt hea meel, et meie sõudmine on tasemel, mis lubas välja minna väga tugeva kaheksapaadiga,” ütles kultuuriminister. “Kaheksapaadi edu on Eesti jaoks eriti märkimisväärne saavutus, sest sõudemaailmas on see paadiklass olnud enamasti suurte riikide pärusmaa. Meie sõudjad üllatasid oma tulemusega isegi konkurente! Loodan väga, et Eesti suudab kunagi realiseerida sõudmises ka oma suure unistuse — panna välja kaheksapaadi täiskasvanute klassis. Miks mitte juba ülejärgmisel olümpial.” “Eesti sõudmise tugevast tasemest annavad märku teisedki hiljutised suurepärased sõudmistulemused,” ütles minister, viidates Eesti paarisaeruliste kahepaatide edule maailmakarikasarjas. Seetõttu on kultuuriminister otsustanud teha ettepaneku ka Allar Raja, Igor Kuzmini, Tõnu Endreksoni, Jüri Jaansoni ja nende treenerite premeerimiseks, kelle panus tõi Eestile sõudmise maailmakarikasarja üldvõidu.
Nii kahe-, kui kaheksapaadi meeskondade ja treenerite täpne preemiasummade jaotus selgub koostöös Eesti Sõudeliiduga lähiajal. Kultuuriminister esitab premeerimisettepanekud valitsusele järgmisel nädalal. Tiitlivõistlustel edukalt esinenud sportlaste ja nende treenerite premeerimispõhimõtted on lepitud kokku valitsuskabineti nõupidamistel 2003. aasta septembris ja 2004. aasta novembris.