Väikeste paatide regati võitis Endrekson

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. okt. 2013, 13:33

Läinud nädalavahetusel toimusid Emajõel tänavuse kohaliku sõudehooaja eelviimased võistlused. Väikeste paatide regatil osales suur osa täiskasvanute paremikust, lisaks ei puudunud ka üllatusvõistlejad.

Lõpuprotokoll

Võistluste formaat näeb ette esimesel päeval 5600, teisel klassikalise 2000 meetri läbimist. Üldparemuse selgitamiseks kahe distantsi ajad summeeritakse.

Meeste ühepaadil olid võistlemas enamus meie tippudest, stardis ei näinud vaid tänavu rahvusvahelise klassi neljapaati kolinud ja MM-il koos Allar Raja ja Kaspar Taimsooga 5. koha saavutanud viljandlast Alo Kuslapit ja pärnakat Sten-Erik Andersoni.

Mõlemal päeval võidutses kindlalt Pekingi olümpiahõbe Tõnu Endrekson, olles aegadega 19.53 ja 6.58 konkurentidest peajagu üle. Teiseks platseerus kahel päeval Endreksoni järel lõpetanud viljandlane Kaspar Taimsoo, saades tulemusteks 20.20 ja 7.08. Vladimir Latin oli pikal distantsil resultaadiga 20.33 ning lühemal maal 7.11ga küll neljas, ent kuna laupäeval 20.21ga kolmandana lõpetanud Allar Raja otsustas pühapäevasest sõidust loobuda, mängis see narvalasele kätte võimaluse üldarvestuses poodiumile tõusta. Andrei Jämsä, kelle esimese päeva etteaste luhtus tehniliste probleemide tõttu, taastas oma mineku siiski pühapäeval, olles 7.10ga kolmas.

Võitja Tõnu Endrekson jäi enda esitlusega rahule ning rääkis, et tänavune hooaeg ei ole veel kaugeltki läbi, kuna ees ootavad nii kaheksapaatide sügisregatt, aga ka Armada Cup.

„Pikemal distantsil tundsin end vägagi kindlalt, lühemal jäi kiirusest vajaka. Eks olen Pärnu jõel palju pikki vastupidavustreeninguid läbinud ning tempoga kuni 33 tõmmet minutis jaksan kenasti vastu pidada“, märkis pärnakas.

„Juba järgmisel laupäeval osalen Pärnu Sõudeklubi kaheksapaadi kooseisus sügisregatil. Siis ootab ees ka oktoobri lõpupäevil Sveitšis sõidetav Armada Cup, kuhu jällegi klubi võistkonnaga sõidame“, lisas Endrekson.

Positiivse üllatuse valmistas 5600 meetril starti tulnud, nüüdseks tippspordist loobunud Eesti läbi aegade parim sõudja, Jüri Jaanson, kes andis tegevsõudjatelegi kõva lahingu, lõpetades 20.50ga 7. kohal. Pühapäevasest etteastest otsustas vanameister aga targu loobuda.

Meeste roolijata kahepaadil olid mõlemal päeval võidukad Pärnu Sõudeklubi mehed Raimo Pull ja Elar Jaakson, saades tulemusteks 20.35 ja 7.09. Üldkokkuvõttes platseerusid teisele kohale viljandlased Rain Laidma ja Mikael Hytönen ning kolmandaksTartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi liikmed Heigo Ilves ja Marti Laas.

Naiste roolijata kahepaadil võitsid regati Pärnu Sõueklubi naised Nele Küüts ja Miina Kask, saades aegadeks 22.35 ja 7.48. Neile järgnesid Koidu Killing ja Helen Tinkus Pärnu Sõudekeskus Kalevist ning võitjate klubikaaslased Anette Steinberg ja Jessika Scholz.

Naiste ühepaadil kuulus kindel võit pärnulannale Kaisa Pajusalule, kel kulus pika distantsi läbimiseks 22,38, lühikesel aga 7.56. Pajusalule järgnesid viljandlanna Erli Mat ning SAK Tartu esindaja Marliis Reinkort.

Järgmisel nädalavahetusel toimub kahekspaatide sügisregatt võtab kokku tänavuse sõudehooaja.