Väikeste paatide regatil esimene päev tehtud

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. okt. 2018, 22:54

Laupäeval, 6. oktoobril startis Emajõel kahepäevane väikeste paatide regatt, mille avanguks oli 4000 meetri distantsi läbimine.

Tartu regatt on sügisene kohalik klassik, mis koosneb kahe pikkusega distantsist: 4000 meetrit avapäeval ning teisel päeval sõidetavast 2000 meetrisest klassikalisest võistlusmaast. Parimate selgitamiseks mõlema päeva tulemused summeeritakse. Laupäeval toimunud pika sõidu järel on võimalus teha vahekokkuvõtteid.

Meeste roolijata kahepaadil edestasid kohalikud vanameistrid Argo Normak ja Tairo Talvis ajaga 14 minutit ja 43 sekundit endast rohkem kui veerandsada aastat nooremaid viljandlasi Rainer Orast ja Arved Raubat (14.44). Kolmandaks platseerusid võitjate klubikaaslased Martin Siiman ja Ken-Markus Üle (15.43). Meeste ühepaadil käis pingeline võitlus nelja sõudja vahel: 14.25ga võttis napi võidu narvalane Mikhail Kushteyn. Järgnesid vaid sekundiga kaotanud pärnakas Johann Poolak ning kolmandana-neljandana võrdse resultaadi saanud Elar Loot SAK Tartust ning Emajõelinna konkurentklubi, TÜ Akadeemilise spordiklubi liige Karl August Ruusalepp (14.27). Ühepaatide võistlusel lööb kaasa muljet avaldav arv sõudjaid: 52.

Naiste roolijata kahepaadil kuulus pika distantsi võit SAK Tartu paarile Annika Nõmmikule ja Helen Kurele (16.42). Teisena finišeerusid Viljandi sõudjad Laura Stina Kivistik ja Ann Silvia Elmaste (16.47) ning kolmandana Karoliina Turkova ja Kristel Gustavson Pärnu Kalevist (16.51).
Õrnema sugupoole ühepaadil võitis ajaga 15.48 veenvalt Grete Alttoa (Pärnu SK Kalev) narvalanna Uljana Borodatšova (15.57) ja SAK Tartu atleedi Kristel Tohu (15.59) ees. Avapäeva tulemused on leitavad siit.

Võistlused jätkuvad pühapäeval kell 11. Korralduse eest vastutab Eesti Sõudeliit koostöös sõudmise ja aerutamisklubi Tartuga.