Veteranid võistlesid maakera kuklapoolel

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. okt. 2014, 19:17

Sõudeveteranide maailmaregatt (World Rowing Masters Regatta) toimus sel aastal oktoobri keskel Austraalias Ballaratis. Osalejaid oli rohkem kui 20 riigist, sealhulgas esinesid jõuproovil mitmed Eesti sõudeveteranid.

Pärnu aktiivse veteransportlase ja sõudetreeneri Ingrid Võsu sõnul saavutasid eestlaste esimese võidu kunagised sõudekuulsused Juhan Paalo ja Rein Põlluste , kes koos lätlastega  tegid puhta töö 65 aastaste ja vanemate vanuseklassi üksikaeru neljapaadil. Lisaks võistlesid veteranatleedid veel kolmes teiseski paadirühmas.

2014 veteranide MM Rein Põlluste Juhan Paalo foto Rita Kruuse
Rein Põlluste (vasakul) ja Juhan Paalo (paremal) koos lätlastest võistluskaaslastega. Foto: Rita Kruuse

Ingrid Võsu ja tema Pärnu Sõudeklubi treeningpartner Rita Maier tegid eduka etteaste +55 vanuserühma kaheksapaadil, kus saadi tasuks samuti maailmameistritiitel.

Lisaks moodustasid Pärnu Sõudekeskuses Kalev treeniv Ulvi Lutoškin ja Ingrid Võsu koos lätlaste Vita Antone ja Renate Linega kuni 50-aastaste eaklassi võiduka roolijata neljapaadi.

Ingrid Võsu sõnul väärib märkimist Rita Kruuse ja lätlannadest partnerite +55 vanuserühmas tehtud pingutus, kus kuldmedalist jäi lahutama vaid napp 0,39 sekundit

Veteransportlaste võistlusreisi toetasid Pärnu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp.