EMT sisesõudmise sarja avaetapp toimub Viljandis

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. nov. 2014, 19:55

Tänavune veehooaeg on lõppenud ning 2015. aasta ettevalmistusperiood paljude sõudjate jaoks juba startis. Tavapäraselt pakub sisehooajal võistlusväljundit 4 etapist koosnev sisesõudmise sari.

emt logoJuba aastaid on sõudeliidu peatoetaja EMT nime kandev sõudeergomeetrite sarivõistlus taganud sügistalvise võistluspinge, motiveerides nii noori, tippatleete kui ka veterane väga erinevatel võistlustel kaasa tegema.

Kõik saab alguse juba 22. novembril Viljandis kavas oleva 6000 meetri distantsiga, kus esimest korda ajaloos selguvad ka Eesti meistrid.  13. detsembril  sõidetakse Pärnumaa meistrivõistluste raames suvepealinnas 2 etapp ning 24. jaanuaril Tallinnas toimuv rahvusvaheline tippjõuproov “Alfa”. Kõigi eelduste kohaselt kulmineerub sari 28. veebruaril Väike-Maarjas sõidetava 2000 meetri distantsi Eesti meistrivõistlustega. Samas ei ole välistatud, et finaaletapi toimumisaeg võib hooaja kulgedes muutuda.

Võistlusklassid on avatud nii meestele kui ka naistele absoluutkategooriana, aga ka mittesõudjatele mõeldud vabaklassina, samuti kergekaalus, veteranides ning erinevates noorteklassideks. Ka tänavu teevad sarja arvestuses kaasa parasõudjad.

Mullu võitis meestest sarja arvestuses Allar Raja, naistest oli edukaim Miina Kask.

Lisainfot: Üldinfo; juhend