Veteranide maailmamängud kujunesid eesti sõudjate edulooks

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. aug. 2013, 15:09

Foto: Inderk Salk

7-10.augustini toimusid Itaalias Torinos veteranide maailmamängud ehk World Masters Games, kus osales ka Eesti veteransõudjate koondis.

2013 WMG logoVõistlused, mida tinglikult on nimetatud ka veteranide olümpiamängudeks, toimusid 2006. aasta taliolümpiamängude linnast Torinost veidi eemal asuval Lago di Candia järvel.

Koondises liikmena roolijata neljapaadil võistelnud tartlane Indrek Salk märkis, et hoolimata kuumast ja niiskest ilmast koguti eestlaste kontole mitmeid medaleid.

Medaleid jagus igasse päeva

Eesti esindusse kuulusid sedakorda nii tartlased kui pärnakad. Traditsiooniliselt moodustati ühiseid paatkondi lõunanaabrite lätlastega.

2013 wmg N4-
Naiste roolijata neljapaadi võidukas koosseis

Esimesel päeval avasid medaliarve ja kohe ka kullakonto naiste D-vanuserühma roolijaga neljapaadil startinud Rita Maier, Ulvi Lutoškin, Ingrid Võsu ja tugevduseks paati kaasatud lätlanna Vita Antone. Peatselt pärast esimest medalivõitu istusid Maier, Lutoškin ja Võsu koos Tiina Kapteni ning nelja Läti kolleegiga C-klassi kaheksapaati ning jätkasid tiitlite kogumist.

Teisel päeval alustasid Eestile medalite võitmist naiste C-klassi rooliata neljapaadid. Koos kolme Läti partneriga riputati Ulvi Lutoškinile kaela kuldmedal. Samas paadiklassis tõusis poodiumile ka teine meie kvartett – Tartu naised Piret Silm, Marju Hein, Sirje Rand ning Katre Pind viisid Taaralinna hõbedase autasu.

Seejärel moodustasid mõlemad medalinaiskonnad ühise löögirusikana kaheksapaadi ning võitsid B-klassis kõiki rivaale. Legendaarsed ja kunagi rahvusvahelistel vetel tipptegusid teinud pärnakad Juhan Paalo ja Rein Põlluste sõudsid lätlastega G-vanuserühma kaheksapaadis, kus võitsid hõbemedali.

2013 WMG M4-

Kolmanda võistluspäeva tegijateks osutusid C-klassi roolijaga neljapaadil Piret Silm, Marju Hein, Sirje Rand, Katre Pind ning roolija Thea Miilberg. Väga tubli sõidu tegi naiste B-klassi ühepaadil Tiina Kapten, saavutades 15 konkurendi seas hinnatava 8. koha. Meeste medaliarve eest hoolitsesid taas G-klassi neljapaadil startinud Paalo ja Põlluste, kes koos lätlaste ning roolija Miilbergiga võitsid pronksmedali.

Esiletoomist väärivad veel Lutoškini neljas koht naiste C-klassi ühepaadil, kus tegi kaasa 24 võistlejat ning Indrek Salga ja Urmas Heina viies koht sama eagrupi üksikaeru kahepaadil, mis saavutati 19 rivaali kaasa löömisel. Meeste D-klassi ühepaadil tegi kaasa pärnakas Kaupo Koplus, kes 28 vastase seast kahjuks finaali kaheksa tugemama hulka ei pääsenud.

Viimasel, neljandal võistluspäeval toimusid segapaatkondade sõidud ehk nn mixpaatide võistlused. F-klassi roolijaga neljapaadil võitsid esikoha Rita Maier, Ingrid Võsu, Juhan Paalo, Rein Põlluste ja Thea Miilberg.

C-klassi kaheksapaadil võidutsesid Indrek Salk, Urmas Hein, Kaido Koppel, Lauri Pind, Piret Silm, Marju Hein, Sirje Rand, Katre Pind ning roolija Miilberg. Lauri ja Katre Pind lisasid medalikontole ka C klassi paarisaeru kahepaadi pronksmedali. Kolmanda koha said F-klassi kaheksapaadil koos kolme lätlasega startinud Võsu, Maier, Paalo ja Põlluste.

Võistlustele panid kuldse punkti C-vanuserühma roolijata neljapaadil sõudnud Piret Silm, Urmas Hein, Indrek Salk, Marju Hein ja Thea Miilberg.

Järgmiseks veteranide jaoks tähtsaks jõuprooviks on kodused meistrivõistlused, mis peetakse 24.-25. augustil Pärnus.