Viljo Vetik pälvis aasta spordisõbra tunnustuse

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. mai 2022, 12:23

Kultuuriministeerium ja EOK kuulutasid eile toimunud pidulikul tänuüritusel välja „Spordisõber 2022“ aunimetuse pälvinud ettevõtted ja eraisikud. Teiste seas tunnustati teenekat sõudespordi toetajat, Pärnu kaubanduskeskuse Port Arturi kaasomanikku Viljo Vetikut.

Tänuauhinnad – kunstnik Kalli Seina klaasskulptuuri – andsid ühiselt üle Eesti kultuuriminister Tiit Terik ja EOK president Urmas Sõõrumaa.

Kultuuriminister ütles, et sporti toetavad inimesed kõnetavad teda väga sügavalt. „Mul on hea meel tänada neid ettevõtjaid ja üksikisikuid, kes on sporditegemist ja paljude sangarite saavutusi toetanud. Spordivaldkonna rahastamine saabki toimuda vaid siis kui paneme jõud kokku. Just nii saame pakkuda võimalikult palju seda, mida spordi tegemiseks vaja läheb,“ märkis Terik.

FOTO: Olen Olümpiafänn/EOK

Sõõrumaa sõnul on tänuväärne, et spordi arengusse panustab väga palju Eesti ettevõtteid. „Spordisõbra sündmusega tahame tänusõnu öelda tegelikult tuhandetele toetajatele. Suur aitäh, et te olemas olete,” kiitis spordijuht.

Tunnustuse pälvinud Vetik on olnud aastakümneid sõudmise ja sõudjate aktiivne toetaja nii eraisikuna kui läbi tema juhitavate firmade.

Teised laureaadid

ACE Logistics Estonia (esitaja Eesti Orienteerumisliit)

A. Le Coq(esitaja Eesti Jalgpalli Liit)

Audi Eesti (esitaja Eesti Kergejõustikuliit)

Mapri Ehitus (esitaja klubi Cycling Tartu)

Terminal OIL (esitaja Eesti Autospordi Liit)

Standard AS (esitaja Eesti Jalgratturite Liit)

SYNLAB (esitajad Eesti Kergejõustikuliit, Rally Estonia)

Wolf Group OÜ (esitaja Maadlusliit)

Raul Kirjanen (esitaja Eesti Suusaliidu kahevõistluse alarühm)

„Spordisõber“ on Kultuuriministeeriumi ja Eesti Olümpiakomitee poolt 2019. aastal ellu kutsutud traditsioon spordi toetajate tunnustamiseks. Spordisõbra tiitliga tänatakse neid, kes on oluliselt toetanud spordi- ja liikumisharrastuse valdkonda, hoogustanud spordi- ja liikumissündmuste toimumist ning seeläbi ka ühiskonna arengut laiemalt.

Sündmuse pildigaleriid saab näha siin.