Aidu: peahoone nurgakivi paigaldatud ja sarikapidu peetud

Robert Väli   |   27. okt. 2023, 23:52

Reedel 20. oktoobril toimus Aidu Veespordikeskuses peahoone nurgakivi ajakapsli paigaldamine ja sarikapidu.

Peahoone ehitus on käinud juba mõnda kuud ja tegelikult on hoone oma kõrguse kätte saanud. Olukord ehitusturul oli leebelt väljendudes keeruline, hinnatõus ja inflatsioon meeletu, mistõttu ehituse hangete korrektne läbiviimine oli tugeva surve all, et mitte öelda väga kriitilises seisus.

Vaatamata keerulisele olukorrale suudeti suvel peahoone ehitusega alustada ning 27. detsembril 2023 toimub pidulik avamine.


Aidu veespordikeskuse peahoone 20.10.2023 sarikapeo eel. Foto: Robert Väli

Sihtasutus Aidu veespordikeskus juhataja Hardi Murula sõnul pole võimatu, et 2024.aasta jaanipäevaks on Aidu sõudekanalil rajad paigaldatud, mis annab lootust, et järgmise aasta Eesti meistrivõistlused sõudmises on võimalik viia läbi Aidu sõudekanalil.

Ajaleht Põhjarannik:

Ehitamisega oli nii suur kiirus peal, et mitut pidulikku üritust selle napi aja sisse ei mahtunud. Ajakapsel nurgakivisse tsementeeritud, jõudis järg sarikapärja kätte. Selle võtsid maha algusest peale sihtasutuse Aidu Veespordikeskus nõukogusse kuulunud Rainer Nikiforov Eesti veemoto liidust ja Robert Väli Eesti sõudeliidust.

Pärja mahavõtmine käis meestel kiiresti, vahest läheb ehituse lõpp samamoodi kiiresti, sõnas Hardi Murula.

Maja ehitus läks lahti alles suve hakul. Siis oli selleks ka viimane aeg, sest kui hoone aasta lõpuks valmis poleks saanud, tuleks 3,7 miljoni eurone toetus riigi tugiteenuste keskusele tagasi maksta.

Kui 2017. aastal veespordikeskuse jaoks toetust taotleti, oli aeg teine ja selle raha eest saanuks väga palju asju ära teha.

“Nüüd elame hoopis teises maailmas,” tõdes Murula, et kõik, mida alguses plaaniti, on tehtav, aga oluliselt suurema rahasumma eest.

“Praegu olen ma juba enam kui kindel, et valmis see maja aasta lõpuks ka saab,” tunnustas Murula peatöövõtja ASi Megaron-E ja tema koostööpartneri OÜ EstHus kiirust.

Ühtaegu ehitatakse vee-, kanalisatsiooni- ja elektrisüsteeme, lähiajal jõutakse teede ja platsideni. Aasta lõpuks jõutakse maja ka sisustada ja veelauapark valmis ehitada. Sellega saabki esimene etapp valmis.

Avaneb maakonna ainuke veelauapark

Veespordi mõttes selle hoone valmimisega midagi kardinaalselt ei muutu − vesi on siin juba kümme aastat olemas, ütles Murula. Küll aga muudavad paremad olmetingimused ja lisateenused veesporditegevused külastajatele oluliselt nauditavamaks.

Aidu suurimaks tõmbenumbriks jäävad tema sõnul ikka sügavad helesinised veeteed, mida on rohkem kui 30 kilomeetrit, ja suur sõudekanal.

Järgmine etapp on majutusteenus

Järgmises etapis plaanitakse keskuse jaoks vajalik taristu lõpuni ehitada ning kaasata erapartnereid, arendamaks majutusteenust ja muid tegevusi.

Seotud lood:

Aidu veespordikeskus esitles aasta lõpuks valmivat peahoonet (põhjarannik.ee)

FOTOD: Panime tagantjärgi nurgakivi ja pidasime sarikapidu – Aidu Veespordikeskus

Eesti Olümpiakomitee käis oma silmaga ehitust kaemas – Aidu Veespordikeskus

Aidu veemaale kerkib torn (postimees.ee)

Aidu veemaa esimene osa valmib aasta lõpuks | Eesti | ERR