Kahekordne olümpiavõitja Olaf Tufte külastas Team Estonia sportlasfoorumit

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. okt. 2023, 23:51

Teisipäeval nägi Tallinnas toimunud tippspordi foorumil inspireerivate ettekannetega esinenud maailmakuulsaid spordisangareid.

EOK edastatud pressiteate kohaselt kogunes Tallinnas Erinevate Tubade Klubis toimunud Team Estonia sportlasfoorumile ideid ja inspiratsiooni ammutama sadakond tiimi liiget. Ürituse korraldamise eest vastutanud EOK sportlaskomisjoni idee kohaselt on tegemist sportlaselt sportlasele mõeldud kohtumisega, mis annab võimaluse kuulata välis- ja kodumaiste tippude edu- ja kogemuslugusid.

Sel korral oli peaesinejaks pika karjääri jooksul neli olümpiamedalit, millest kaks on kuldsed, võitnud norralane Olaf Tufte, kes saabus siia hea tuttava Allar Raja kutsel.

Raja vestlemas Tuftega (Foto: EOK/Meeli Küttim)

Olümpiapronksi Raja sõnutsi oli ta Tuftega kohtumist pikemalt planeerinud, ent esimesel katsel jäi plaan soiku.

„Pakkusin noortele kolleegidele juba varem välja, et lähme Norrasse ja ammutame kõvalt ja edukalt töömehelt tarkuseteri,“ rääkis Raja, kelle sõnutsi toona siinne sõudjate järelkasv siiski vedu ei võtnud.

„Ega minagi siis enam peale surunud, sest olen ise väga lähedalt näinud – võisteldes ja treenides –, mis mees ta selline on,“ jutustas spordimees, kelle sõnul pakkus ta norralase Eestisse kutsumise mõtte välja hoopis sportlaskomisjonile, kus oli järgmise foorumi kava ja esinejad teemaks.

Mida on Raja Tuftelt ise õppinud?

„Eks ta räägib nendest asjadest, mis on kõigile teada, aga vaadakem, kes neid mõtteid avaldab,“ hindas Raja.

„Olaf ütleb alati, et tema päev algas eile, sest juba eelmisel päeval teadis ta väga täpselt, mida ta tegema hakkab: millal läheb trenni, teeb tööd, sööb ja läheb magama,“ kirjeldas pärnakas, rõhutades, et norralase peamisteks loosungiteks on kindla plaani loomine, mis eeldab karmi distsipliini ja kirge kõige elluviimiseks.

„Sellise füüsilise kohtumise mõju oli minugi jaoks võimas ning tekkis tunne, et tahan kohe trenni minna,“ avaldas Raja.

Foorumil esinenud, suundus Tufte koos Raja ja teiste sõudjatega Harku järvele kaheksapaadil treenima.

Tufte ja Eesti sõudjad Harkul (Foto: Johann Poolaku Facebook)

Teiste seas võttis foorumil sõna ka sportlaskomisjoni esimees Gerd Kanter, kes jagas oma kogemuslugu tippsportlasest treeneriks saamisel ja rõhutas ürituse olulisust.

„Mida laiem on meie silmaring ja mida suuremad on teadmised, seda edukamad me spordis oleme. Sporditegemine ei ole vaid sport, see on midagi rohkemat ning on ülioluline, et saame oma kogemusi teistele jagada,“ ütles Kanter.

Lisaks Kanterile rääkisid lugusid oma sportlas-ja treenerikarjäärist Eesti jalgpallikoondise rekordinternatsionaal Martin Reim ja odaviske MM-hõbe 2019 Magnus Kirt. Vigastuspausiga toimetulekust rääkisid kahekordne murdmaasuusatamise olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi, freestyle-suusatamise olümpiapronks Kelly Sildaru ja kaugushüppe Euroopa sisemeister 2009 Ksenija Balta. Läbipõlemisega võitlemisest jagasid oma kogemust kahekordne discgolfi maailmameister Kristin Tattar, endine tennisist Katriin Saar ning kümnevõistluse U23 EM-hõbe Johannes Erm. Üritust modereeris EOK sportlaskomisjoni liige Ott Kiivikas.

EOK sportlaskomisjoni eesmärk on sportlaste huvide esindamine ja nende seisukohtade ning soovituste esitamine EOK-le. Komisjon tegeleb aktiivselt ausa mängu vaimus tegutsevate sportlaste õiguste kaitsmisega ning neile suunatud projektide algatamisega.

Galerii on leitav siin
Autor: Meeli Küttim/EOK