Aidu veespordikeskuse veelauapark sai valmis

Robert Väli   |   20. nov. 2023, 16:55

Ajaleht “Põhjarannik” ja Aidu veespordikeskuse veebileht annavad teada: novembri algul tehtud katsesõit kinnitas, et “Aidu veemaa” esimene veeatraktsioon on kasutamiseks valmis.
Veelauapargist saab sõude- ja aerutamiskanali kõrval üks Aidu veemaa peamisi atraktsioone.

“Veelauasõit on väga adrenaliini- ja elamusterohke tegevus, mille populaarsus Eestis kiiresti kasvab. Virumaal praegu veel veelauaparke ei ole ja huvilised peavad sõiduvõimalusi kaugemalt otsima või leppima paadi järel veetava veelaua sõiduga,” ütles SA Aidu Veespordikeskus juhatuse liige Hardi Murula, et järgmisest hooajast hakkab Aidu veemaa seda tühikut täitma.

Umbes 300meetrine rada võimaldab veelauasõitu harrastada nii algajatel kui ka kogenud sõitjatel, sest rajal on mitmeid sõitmist huvitavamaks muutvaid elemente ehk obstaakleid.

Katsesõit läks korda ning pargi ehitanud firma Snow & Wakepark Solutions esindaja Martin Laurits kinnitas, et esimene veeatraktsioon on igati kasutusvalmis.

Murula sõnul on veelauaparki põhimõtteliselt võimalik aasta läbi kasutada, kuid selliseid adrenaliinisõltlasi, kes soovivad kehva ilmaga veemõnusid nautida, on ilmselt vähe ning täies mahus avaneb veelauapark külastajatele suvehooaja alguses.

Veemaa peahoonele otsitakse praegu hankega sisustust ja inventari, lähiajal selgub, kes hakkab paigaldama ujuvsildu ja väliujulat.

Praegu paigaldatakse vee- ja kanalisatsioonisüsteeme ning rajatakse elektritaristut, alustatud on teede ja platside ehitusega.

Esimese etapi tööd peavad aasta lõpuks valmis saama.

Praegu pakub Aidu veepordikeskus külastajatele karjäärisafarit, fatbike-matka, seiklusmatka, kaatrisõitu, kanuutamist ja aerulauasõitu, karjäärimaastikul sõitu enduurotsiklitega, veematka koos saunaga ning ellujäämiskursust.

Loe originaalteksti: Aidu veespordikeskuse kodulehelt ja ajalehest Põhjarannik
Eesti Sõudeliit