Alfa sõudevõistluse võitis väsimatu Tõnu Endrekson

Vahur Mäe, toimetaja   |   20. jaan. 2024, 19:59

Sel nädalal ametlikult taasavatud Tallinna Kergejõustikuhallis võistles täna rohkem kui 300 sportlast ja harrastajat traditsioonilisel sisesõudevõistlusel Alfa. Meeste võistlusklassis ei olnud vastast Tõnu Endreksonile, kes võitis Alfa juba 14. korda.

„Ilmselt jäi see nüüd tõesti viimaseks korraks tippsportlasena sellel võistlusel olla,“ tõdes 44-aastane Endrekson.

1000 meetri distantsil peetud võistluse stardist läksid kõik meeste klassi finalistid väga võrdselt liikuma. Endreksoni sõnul suutis ta siiski kõrvalt jälgida ja kontrollida vahet paadikaaslase Allar Rajaga.  Endreksoni võiduajaks tuli 2:47.3, teisena lõpetas Raja ajaga 2:48.4.

Raja, Endrekson ja Sander Kaasik poodiumil

Väga südilt hakkas tippudele vastu harrastaja Sander Kaasik Päästeametist, kes saavutas lõpuks kolmanda koha ajaga 2:48.7. Kaasiku sõnul oli tegu tema esimese sisesõudevõistlusega, kuigi trenni on ta sõudeergomeetril teinud juba aastaid.

Naiste võistlusklassis pälvis võidu Doris Meinbek Viljandi Sõudeklubist ajaga 3:18.0. Teine koht läks jagamisele võrdse ajaga 3:22.0 lõpetanud Krete Kooviti ja Liisu Mitti vahel.

Veteranide võistluses osales teiste seas ka sõudelegend Jüri Jaanson, kes alustas sõitu küll väga kiire tempoga, ent lõpuks tema jõud siiski rauges ja nii tuli tal vastu võtta M50+ klassi hõbemedal Aivar Jürgensoni järel.

Tänavune Alfa oli arvult juba 31. Sisesõudmise hooaeg jätkub, 9. märtsil selguvad Narvas Eesti meistrid. Sisesõudmise tänavused maailmameistrivõistlused peetakse 23. ja 24. veebruaril Prahas, kuhu lähevad ka Eesti esindajad.