Alfa toob legendid homme sõudeergomeetritele

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. jaan. 2024, 10:19

Homme, laupäeval Tallinna kergejõustikuhallis toimuval traditsioonilisel sisesõudevõistlusel Alfa stardib ligi 350 tippsportlast ja harrastajat, teiste seas ka legendaarsed Jüri Jaanson, Tõnu Endrekson ning Allar Raja.

Üle aastate Alfal osalev Jüri Jaanson lööb kaasa M50 veteranide võistlusklassis, kus tal tuleb 1000 meetri distantsil heidelda mitmete tugevate harrastajatega.

Pariisi olümpiale pürgivad Tõnu Endrekson ja Allar Raja tulevad starti meeste arvestuses, kus peetakse ka kolm eelsõitu, võistlejaid on stardis kokku tervelt 36. Heitlus poodiumikohtade eest tuleb tihe, sest konkurentsi pakuvad teisedki neljapaadi liikmed Johann Poolak ja Mihkail Kushteyn ning varasemalt Alfal võidutsenud Leo Muiste. Lisaks ihkab võitu ka leedulasest sõudmise eksmaailmameister Aurimas Adomavicius.

Alfa 2024 areeni montaaž (Foto: Sõudeliit)

Tänavune võistlus on arvult juba 31. ja toimub värskelt taasavatud Tallinna Kergejõustikuhallis, aadressil Herne tn 30. Võistlused algavad kell 11 eelsõitudega, kell 13.40 stardivad võistkonnad, 15.20 alustatakse individuaalsete finaalidega. Päeva lõpetab meeste finaal kell 19. Vahetult enne viimast sõitu kuulutab Eesti Sõudeliit välja ka mulluseid parimad sõudjad ja treenerid.

Pealtvaatajatele on võistlus tasuta, veebiülekannet saab näha Alfa kanalil YouTube’is: https://www.youtube.com/@alfaracevideo

Võistlustega seotud info on leitav siit: ALFA 2024 – Eesti Sõudeliit (soudeliit.ee) 

Võistluste koduleht: https://www.alfarace.ee/