Allar Raja võitis taas Honda Spordikuulsuste Jõuluturniiri

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. dets. 2011, 16:05

Teisel jõulupühal, 26. detsembril, sai teoks traditsiooniline spordikuulsuste jõuluturniir, mis viimastel aastatel on toimunud peatoetaja Honda egiidi all. Sõudjate au kaitses edukalt pärnakas Allar Raja, kes võitis konkurentide ees mäekõrguse eduga.

Järgmisel hooajal koos Tõnu Endreksoni, Andrei Jämsä ja Kaspar Taimsooga paarisaeru neljapaadil võistelda kavatsev Raja oli viiest alast parim koguni kolmel, kogudes võidukarikad nii ehitusploki hoidmises, sõudeergomeetril ning kopsumahu harjutuses. Joonejooksus pidi tippsõudja kogema kaotust vaid kümnevõistlejale Andres Rajale ning sedagi vaid 0,1 sekundiga. Rippumisharjutus Rajal nii kenasti sel korral ei õnnestunud ning siin tuli kontole 8. koht.

2011_Honda_Juluturniir
Tänavused jõuluturniiri spordikuulsused. Foto: www.jouluturniir.ee

„Pean jõuluturniirist alati lugu ning võimalusel osalen. Taolised meeleolukad võistlused aitavad vabaneda treeningrutiinist ning annavad ettevalmistusperioodile oma sära“, kommenteeris varasemaltki mitmel korral võidutsenud Raja tänavust tulemust.

Kokku kogus Raja 62 punkti 75 võimalikust, edestades nii lähimat rivaali, krossimeest Tanel Leokit 18 punktiga. Ka kolmas positsioon üldkokkuvõttes kuulus sõudjale – 43 punktiga lõpetas jõuluturniiri endine tippatleet Leonid Gulov, kes küll alavõite ei saanud, kuid näitas kestvat ja stabiilset taset.

Veel tegid turniiril kaasa Oleg Anissimov, Tauri Selder, Eerik Aps, Rauno Heinla, Ainar Karlson, Egon Kaur, Sten Pentus ja Vjatseslav Koselev.