Baltic Cup: Viljandi võõrustab Läänemereriikide noorteparemikku

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. sept. 2019, 18:56

Eeloleval nädalavahetusel, 28.-29. septembrini toimub Viljandis kõrgetasemeline noorsõudjate Baltic Cup, millest võtab osa enamik Läänemereriikide koondisi.

Kahepäevase jõuproovi peategelasteks on 15-17aastased noorsõudjad, kellele sündmus annab järgmise aasta noorte MM-i silmas pidades hea võistlusväljundi ning ärgitab korralduskomitee hinnangul peale hilissuvist puhkepausi taas treeninglainele. Pidulik avatseremoonia on Viljandi sõudeklubisse kavandatud reedel kella 19ks. Laupäeval asutakse tegudele, sest siis on kavas klassikaline kahe tuhande meetrine distants: eelsõitudega alustatakse kell 9, finaalid peetakse alates kella 14st. Pühapäev nõuab viiesaja meetrisel distantsil sprindikiirust – eelsõitudega tehakse algust kell 9, seejuures esimene finaal sõidetakse kell 11. Regati lõpetamine toimub võistluspaigas peale sõite kell 13.

Programmis on kümme paadiklassi: üksikaeru ning paarisaeru kahe- ja neljapaadid ja ühepaadid nii poistele kui tüdrukutele. Punkte antakse riikidegi arvestuses – iga sõidu võitja toob oma koondisele 11 punkti ning sealt alanevate tulemustega korreleerub punktisummagi – väheneb. Korraldajamaale tehakse erand, sest igas võistlusklassis lubatakse välja panna kaks paatkonda: A- ja B-võistkond. Siiski nõrgem võistkond riigile punkte ei too.

Sinimustvalge all läheb veele 11 tiimi

Sõudeliidu spordikomisjon kinnitas Eesti koondisse 11 paatkonda, kellest neli lubatakse starti lähetavate sõudeklubide finantseerimisel. Nii-öelda A-grupi paatkondadena lähetatakse võistlema Helena Dimitrijev ja Leo Muiste ühepaatidel (Viljandi sõudeklubi), paarisaeru kahepaatidel Heike Lehiste ja Jane-Riin Nõmmsalu (Pärnu sõudekeskus Kalev) ning Uku Siim Timmusk ja Jaan Sander Klein (Tallinna sõudeklubi). Roolijata kahepaadil stardivad Rainer Oras ja Arved Rauba (Viljandi sõudeklubi) ning paarisaerulisel neljapaadil poistest Hannes Lehemets, Markus Uibo, Ken-Markus Üle ja Martin Siiman (SAK Tartu) ning tüdrukutest Uljana Safonova, Jelizaveta Petrova, Vlada Daisner ja Kelli Järvoja (Narva / Pärnu sõudeklubi).

Klubide finantseerimisel lähevad võistlustulle Pärnu sõudeklubi kasvandik Mark Kiradi ühepaadil, Karl Kristofer Orgse ja Artjom Holostõhh paarisaeru kahepaadil (Tallinna sõudeklubi / Narva) ning kaks poiste suur paatkonda – paarisaerukvartetil Romeo Pärgma, Roobert Harjus, Hannes Arumäe ja Mikk Karus (Pärnu SK Kalev / Viljandi sõudeklubi) ning noormeeste roolijata neljapaadil Ramus Jõesaar, Magnus Liier, Kristofer Mäeots ja Jako Martin Merimaa (Pärnu sõudeklubi).

Kogu info võistluste kohta on leitav siit.