Eesti naasis Baltiriikide mõõduvõtult kuue kullaga

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. aug. 2020, 12:44
image_pdfimage_print

Leedu sõude-Mekas Trakais toimusid läinud nädalavahetusel Baltiriikide sõudemeistrivõistlused, millest võttis osa ligemale paarkümmend Eesti sõudjatki.

Avapäeval oli kavas klassikaline 2000, teisel sprindidistants 500 meetrit. Eesti sõudjad naasid kuue tiitliga. Mõlemal päeval võitsid noormeeste roolijata kahepaadil kuldmedali Raiko Taave Tammjärv ja Rasmus Jõesaar (Pärnu SK). Niisamuti tegid kuldse duubli ühepaadil tallinlane Artjom Holostõhh ja Viljandi sõudja Helene Dimitrijev. Sprindis krooniti tugeva leedulanna Ieva Adomaviciute ees meistriks Tallinna sõudeklubi kasvandik Liisa-Marie Lääne, ajad vastavalt 1.46,4 ja 1.47,24.

Rasmus Jõesaar ja Raiko Taave Tammjärv võitsid kahel päeval (Foto: Robert Väli)

Täiskasvanute koondise jaoks olid võistlused testiks esialgse kava kohaselt septembris toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks. Paarisaeru kahepaadil kindlustasid esikoha koduvetel võistelnud Dovydas Nemeravičus ja Aurimas Adomavičius, aeg 6.15,52. Järgnesid 6.18,36ga Allar Raja (SK Kalev) ja Jüri-Mikk Udam (Tallinna SK), kergekaalusõudjad Ander Koppel (SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu) said kolmandana kirja 6.33. Samas sõidus tegid väljaspool punktiarvestust kaasa teisedki Eesti duod: Tõnu Endrekson – Kaspar Taimsoo (6.23,18) ja Johann Poolak – Andrei Jämsä (6.26,43).

Riikide arvestuses kuulus üldvõit Leedule Läti ja Eesti ees.

Artjom Holostõhh võitis kaks kulda (Foto: Robert Väli)

Protokoll

2000 meetrit

Naiste paarisaeru kahepaat: 1. Viktorija Senkute, Ieva Adomavičiute (Leedu, 7.10,72), 2. Elo Luik, Liisu Mitt (7.19,21), 3. Juzenaite Ugne, Rimkute Dovile (Leedu, 7.21,12).

Meeste ühepaat: 1. Giedrius Bieliauskas (Leedu, 7.02,97), 2. Jančionis Dominykas (Leedu, 7.07,56), 3. Kaur Kuslap (7.08,61).

Meeste paarisaeru kahepaat: 1. Dovydas Nemeravičus, Aurimas Adomavičius (Leedu, 6.15,52), 2. Allar Raja, Jüri-Mikk Udam (6.18,36), 3. Ander Koppel, Elar Loot (6.33).

Meeste roolijata kahepaat: 1. Domantas Stankunas, Dovydas Stankunas (Leedu, 6.52,89), 2. Martin Rahuoja, Margus Kodasma (6.54,94), 3. Otto Fedukovičs, Toms Veličko (Läti, 7.30,17).

Poiste paarisaeru kahepaat: 1. Arnoldas Voznikas, Aidas Greivys (Läti, 6.38,16), 2. Mihhail Netšajev, Ignat Gontšarov (6.38,42), 3. Leo Muiste, Jaan Sander Klein (6.41,92).

Poiste roolijata kahepaat: 1. Raiko Taave Tammjärv, Rasmus Jõesaar (7.18,62), 2. Arnas Venskunas, Simonas Loda (Leedu, 7.29,32), 3. Eimantas Ubartas, Deimantas Romeris (Leedu, 7.36,90).

Neidude paarisaeru kahepaat: 1. Ance Veličko, Laine Rumpe (Läti, 7.48,66), 2. Uljana Safonova, Jelizaveta Petrova (7.58,34), 3. Emilija Nabaźaite, Mija Dambrauskaite (Leedu, 8.16,56).

Meeste paarisaeru neljapaat: 1. Leedu 1 (6.01,32), 2. Leedu 2 (6.06,97), 3. Karl Kristofer Orgse, Uku Siim Timmusk, Hannes Lehemets, Mark Kiradi (6.09,91).

Neidude ühepaat: 1. Helene Dimitrijev (8.11,95), 2. Kelli Järvoja (8.17,74), 3. Ugne Juzenaite (Leedu, 8.26,80).

Poiste ühepaat: 1. Artjom Holostõhh (7.45,71), 2. Aivaras Čepys (Läti, 7.47,09), 3. Ansis Lubgans (Läti, 7.47,34).

500 meetrit

Meeste roolijata neljapaat: 1. Leedu 1 (1.23,06), 2. Rainer Oras, Arved Rauba, Hugo Mengel, Handreas Karl Kivistik (1.26,62), 3. Leedu 2 (1.29,50).

Meeste paarisaeru neljapaat: 1. Leedu 1 (1.22,66), 2. Leedu 2 (1.23,09), 3. Karl Kristofer Orgse, Uku Siim Timmusk, Hannes Lehemets, Mark Kiradi (1.25,13).

Naiste paarisaeru kahepaat: 1. Viktorija Senkute, Ieva Adomaviciute (Leedu, 1.40,09). 2. Annabel Aron, Grete Alttoa (1.42,03), 3. Elo Luik, Liisu Mitt (1.42,76).

Meeste paarisaeru kahepaat: 1. Dovydas Nemeravičus, Aurimas Adomavičius (Leedu, 1.24,8), 2. Allar Raja, Jüri-Mikk Udam (1.27,5), 3. Johann Poolak, Andrei Jämsä (1.29,6).

Meeste roolijata kahepaat: 1. Domantas Stankunas, Dovydas Stankunas (1.31,1), 2. Martin Rahuoja, Margus Kodasma (1.34,3), 3. Ramunas Razma, Benas Volkovas (Läti, 1.41).

Naiste ühepaat: 1. Liisa-Marie Lääne (1.46,40), 2. Ieva Adomavičiute (Leedu, 1.47,24), 3. Greta Jaanson (1.49,5).

Poiste paarisaeru kahepaat: 1. Arnoldas Voznikas, Aidas Greivys (Läti, 1.32,04), 2. Mihhail Netšajev, Ignat Gontšarov (1.32,56), 3. Dominykas Golyšenko, Domantas Bareika (Leedu, 1.34,66).

Neidude ühepaat: 1. Helene Dimitrijev (1.52,7), 2. Ugne Juzenaite (Leedu, 1.55,6), 3. Kelli Järvoja (1.57).

Poiste ühepaat: 1. Artjom Holostõhh (1.45,30), 2. Aivaras Čepys (Läti, 1.46,17), 3. Ansis Lubganis (Läti, 1.46,71).

Poiste roolijata kahepaat: 1. Raiko Taave Tammjärv, Rasmus Jõesaar (1.36,81), 2. Reinis Tumans, Stanislavs Koreškovs (Läti, 1.40,07), 3. Arnas Venskunas, Simonas Loda (Leedu, 1.40,56).

Neidude paarisaeru kahepaat: 1. Ance Veličko, Laine Rumpe (Läti, 1.45,22), 2. Uljana Safonova, Jelizaveta Petrova (1.45,93), 3. Emilija Nabaźaite, Mija Dambrauskaite (Leedu, 1.54,31).