Eestile Piediluco regatilt kaks poodiumikohta

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. apr. 2022, 18:54

Sel nädalavahetusel algas paljude Eesti koondisse pürgijate jaoks võistlushooaeg: samal ajal kui noorsõudjad teevad tegusid Zagrebis, kastsid mitmed tipud aerud vette Kesk-Itaalias Piedilucos.

Roomast paarsada kilomeetrit põhja poole jääv Piediluco on hinnatud võistluskeskus, kus saapamaa sõudjad tihti vundamenti laovad. Muu hulgas on paik tuntud kõrgeklassilise, ligemale pool sajandit tagasi Itaalia sõudmist juhtinud Paolo D’Aloja memoriaali poolest: seda jõuproovi, mis toimub tihti rahvusvahelise klassiga tegijate kaasalöömisel, reklaamitakse kui väga head võimalust end hooaja alul testida.

Ligemale kuu Itaalias treeninud tipptegijadki nägid võistluses head võimalust end proovile panna: treener Veikko Sinisalo soovitusel käisid võistlustules kergekaallased Elar Loot (SAK Tartu) ja Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ning paarisaeru kahepaadil Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev).

Johann Poolak ja Mikhail Kushteyn (vasakult) poodiumil (FOTO: Veikko Sinisalo)

Eesti koondislased naasevad kodumaale kahe hõbemedaliga, autoriteks kahepaadimehed ja Loot. Esimesel päeval olid Kushteyn ja Poolak 8.06,71ga 8.00,8 kirja saanud itaallaste Luca Chiumento ja Nicol Carucci järel teised. Neile järgnes teine Itaalia paatkond rivistuses Andrea Licatalori – Edoardo Rocchi, aeg 8.07,16. Teisel päeval oli Eesti tiim 6.46,10ga kuues. Sõidu võitsid taas Itaalia atleedid Chiumento – Carucci tulemusega 6.34,14.

Loot oli pühapäeval 7.26,72ga itaallase Antonio Vicino (7.25,58) järel teine, avapäeval 9.35,76ga kuues. Siis edestas teda teine Eesti kergekaallane Koppel, kes sai viiendana kirja 9.23,51. Sõidu võitis 8.59,94ga belglane Tibo Vyvey.

Elar Loot autasustamisel (FOTO: Veikko Sinisalo)

Sinisalo hindas hoolealuste etteaste kordaläinuks. „Saime ju kaks poodiumikohta. Eriti kiidan Elarit,“ rääkis soomlane, kes arvas, et kahepaadil sõudjatel jagub potentsiaali enamgi. „Usun, et nad ei suutnud siin kõike välja panna.“

Asjaosaliste hinnangul olid võistlusolud reedel ja laupäeval keerulised, küll muutusid need veidi paremaks pühapäeval. Piedilucost suundus seltskond taas lõuna poole Sabaudiasse, kus treenitakse veel nädala jagu, et seejärel koju naasta.

„Kohtume kahe nädala pärast Tartus“, lubas Sinisalo, kelle sõnutsi peaks seal starti tulema kogu riigi sõudeparemik.

Võistluste resultaatidega saab tutvuda siin.