Noored võtsid lõunalaagri kokku võistlustel Zagrebis

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. apr. 2022, 23:08

Eile lõppesid Horvaatia pealinnas Zagrebis rahvusvahelised Croatia Open nime kandvad võistlused, mida külastas suurearvuline Eesti koondiski. Noorsõudjad naasevad võõrsilt kümne medaliga.

Ühtlasi oli kahepäevane võistlus Eesti nooratleetide jaoks Vahemere äärses Skradinis toimunud mitmenädalase treeninglaagri kulminatsioon. Jõuproovi säravaimate tulemuste eest hoolitsesid noormeeste kaheksa- ja kergekaalus paarisaeruline kahepaat, kes kindlustasid kuldmedali.

2000 meetri distantsil 6.12,25 kirja saanud eri klubide liikmetest moodustatud oktetti kuulusid Ignat Goncharov, Uku Siim Timmusk, Mark Kiradi, Markus Uibo, Jaan Sander Klein, Mark-Theodor Jalakas, Karl Kristofer Orgse, Rainer Oras ja roolija Berit Alttoa. Teise-kolmandana finišeerisid kohalike tudengite paatkonnad, ajad vastavalt 7.14,54 ja 7.20,96.

Teise kuldse resultaadi eest hoolitsesid kergekaalu paarisaerulisel kahepaadil Mihhail Netšajev ja Artjom Holostõhh, kes said ajaks 7.23,75. Neile järgnesid Danubiuse klubi esindajad Ratko Bundalo ja Ivan Katić (7.35,19) ja kohalikud atleedid Lovro Čondrić ja Tin Jednobrković (7.38,44).

Artjom Holostõhh ja Mihhail Netšajev autasustamisel (FOTO: Aleksei Lipintsov)

Roolijata kahepaadil olid Jalakas ja Oras 7.09,76ga kolmandad. Poodiumi kõrgemad kohad hõivasid Austria paatkonnad, ajad vastavalt 7.04,69 ja 7.07,10. Juunioride paarisaerulisel kahepaadil näitasid kolmanda kohaga taset Robin Hunt ja Nikolai Kiradi, kes said kirja 7.09,88. Kuldmedali kindlustas Itaalia duo Lorenzo Cicuttin – Josef Marvucic (6.52,60). Pronksi vääriliselt esines ka tallinlanna Liisa-Marie Lääne, kes kaotas võitjale sloveenitarile Ruby Čopile enam kui 15 sekundiga.

Neidude paarisaerulisel kahepaadil kindlustasid 8.45,32ga kolmanda koha Doris Meinbek ja Sigrid Luts. Võidu võitsid 8.37,57ga kohalikud Petra Ramljak ja Reina Rimbaldo.

Tugeva etteaste tegi ka noormeeste üksikaeruline neljapaat koosseisus Oras, Goncharov, Kiradi ja Jalakas, kes said 7.08,03ga kaela pronksmedali. Võitjana saabus mitme Austria klubi atleetidest moodustatud paatkond, aeg 6.45,18.

Noormeeste paarisaerunelik Aleksei Nikitin, Karl-Joosep Raudkivi, Roobert Harjus ja Daniil Svetlanov said 6.45,43ga teise koha, jäädes napilt alla Sloveenia kvartetile (6.44,89). Kolmandaks platseerus 6.51,66ga Austria nelik.

Eraldi võistlus peeti õpilastelegi, kes võtsid mõõtu 1000 meetri distantsil. Eestit esindasid viljandlased, kes hankisid kaks medalit: Liisa Sindi sai kaela kulla ja Martin Villems hõbeda.

FOTO: Liisa Sindi kuldmedaliga (Ruth Vaar)

Avalaager möödus viperusteta

Sõudeliidu noortekoondiste projektijuht Matti Killing märkis, et Skardini laager möödus väga hästi. “Ilmad olid ilusad,  treeningplaane sel põhjusel muuta polnud vaja. Elamistingimused olid suurepärased, eriti kõrge oli toitlustamise tase, ” rääkis eestvedaja, kelle sõnutsi viibis Eestist treeninglaagris 32 eri klubi atleeti, lisaks treenerid ja asjaajajad.

“Koondise tasemele ihkajad peavad järgmisena tulema Emajõe karikavõistluste starti. Hakkame selgitama koondist, kelle lähetame mai lõpus toimuvale EMile,” rääkis Killing eesootavast.