EM Brandenburgis: kahepaat jätkab vahesõidus

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. mai 2016, 10:59

Reede ennelõunal startisid Brandenburgis Saksamaal Euroopa meistrivõistlused, kus Eestit on esindamas kaks paatkonda. Esmalt on uudiseid paarisaeru kahepaadi ja Andersoni-Kuzmini tegemistest, kes sõuavad õhtuses programmis poolfinaalikohti jaotavas vahesõidus.

2016 ERCHTänavu esimest korda kokku istunud Sten-Erik Anderson ning duo eessõudja Oskar Kuzmin koguvad vormi ning testivad end eesmärgiga pürgida Rio olümpiamängudele. Vana Maailma tiitlivõistlused on suurepäraseks indikaatoriks noormeeste šansside hindamisel. Paljuski sõltub just käimasolevast jõuproovist, mil moel jätkatakse.

Eesti mehed paigutusid loosi tahtel teise eelsõitu, kuhu nende vastasteks läkitati mullused maailmameistrivõistluste finalistid, sakslased Hacker-Krüger ning prantslased Boucheron-Androdias.  Ent veele lükkasid ka tugev Šveits ning Poola noorema põlvkonna duett. Juba esimese 500 meetriga jäädi liidrina liikuvale Saksamaa paarile ligi 5 sekundiga alla ning sõidu edenedes vahe aina kasvas. Üsna ühekülgse sõidu võitsidki tulemusega 6.43,65 Hacker ja Krüger, neile järgnesid 6.44,90ga šveitslased Stahlberg ning Röesli ja kolmandana prantslased ajaga 6.49,43. Eestit edestas kindlalt ka Poola (7.08,53) ning meie mehed said viimasena ajaks 7.11,61.

Siiski pole võistlused veel Andersoni-Kuzmini jaoks lõppenud, sest uue võimaluse saavad nad juba õhtul kell 17.10 startivas vahesõidus. Sinna tulevad rivaalideks Tsehhi, Valgevene, Poola ja Hispaania. Et jõuda poolfinaali 12 parema sekka, vajab Eesti paar kohta kolme seas. Kõik ülejäänud langevad C finaali, kus selgitatakse kohad 13 kuni 18.

Esimesest eelsõidust tagasid poolfinaali koha Horvaatia, Norra, Suurbritannia, kolmandast aga Leedu, Aserbaidžaan ja Ukraina.

Peatselt läheb eelsõitu ka Eesti paarisaeru neljapaat. Lisaks Eestile on esimeses sõidus Suurbritannia, Venemaa ja Poola nelikud. Vaid parim liigub otse A finaali. Ülejäänud jätkavad medalisõitu pürgimist laupäevases vahesõidus.