EM: neljapaadile kaheksas koht

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. juuni 2019, 14:54

Eesti meeste paarisaeruline neljapaat lõpetas Luzernis toimuvad Euroopa meistrivõistlused kaheksanda kohaga. Peatreeneri sõnul vaadatakse lootusrikkalt edasise hooaja poole.

Kui poolfinaalis näidatud üsna kesine etteaste pani treener Matti Killingu mureliku pilguga hoolealuste poole vaatama, siis pühapäeval peetud B finaal (kohtadele 7-12) pakkus rõõmsamaid noote. Kuigi Eesti seda sõitu ei võitnud (5.55,31), jäädes kindlalt alla 5.52,09ga lõpetanud Poolale, andis Prantsusmaa (aeg 5.55,64) ees võidetud teine koht lootust, et Jüri-Mikk Udam, Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo võiksid edaspidigi paati jagada. Neljandaks platseerus Venemaa (5.57,49) Leedu (6.00,02) ja Šveitsi (6.00,48) ees.

Eesti nelik Rotseel: Udam (vasakult), Anderson, Endrekson ja Taimsoo (foto: Fred Killing)

„B finaal ja kokkuvõttes kaheksas koht altminek kindlasti polnud. Peale mitte nii hästi läinud poolfinaali analüüsisime, kuidas paremaks saada ning otsustasime stardikiirendust pikendada. Rütm sai hea, kiirus oli piisav, mistõttu etteheiteid mul polegi,“ hindas Killing.

Nüüd tullakse koju, võetakse veidi mõtlemisaega ning nädala pärast otsustatakse, millistes koosseisudes MM-i silmas pidades jätkatakse. „Otsustamine ei saa lihtne olema, sest võrdsel tasemel mehi on rohkem kui ühte paati mahub. Laseme meestel endil sõidud läbi seedida ja seejärel analüüsime. Täna me veel tegijad ei olnud, aga oleme juba sinnapoole teel,“ rääkis koondise juhendaja.

Paarisaeru kahepaadil startinud Allar Raja ja Kaur Kuslap said 19 paatkonna seas 15nda koha.

Euroopa meistriks krooniti uue meistrivõistluste rekordi teinud Holland (5.35,75). Järgnesid valitsev maailmameister Itaalia (5.40,19) ning Suurbritannia (5.41,89). Ühtlasi oli tegemist läbi aegade ühe tugevaima tiitlivõistluste neljapaatide finaalsõiduga.