EM: neljapaat soovib jõuda finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   20. sept. 2007, 11:08

Eeloleval nädalavahetusel, 21.-23. septembril, saavad toimuma Euroopa meistrivõistlused sõudmises. Seda taas üle 34-aastase vaheaja. Maailmajao tiitlivõistlustele on tulemas kolmekümne kolme riigi koondised, võisteldakse neljateistkümnes paadiklassis, mis kõik kuuluvad ka olümpial sõidetavate distsipliinide hulka.

531

Eesti koondist sõidab esindama hiljuti Münchenis toimunud maailmameistrivõistlustel B-finaali teise kohaga Pekingi olümpiapääsme taganud paarisaeru neljapaat koosseisus Allar Raja, Igor Kuzmin, Vladimir Latin ja Kaspar Taimsoo. Meie meeste konkurentideks on Valgevene, Prantsusmaa, Ungari, Itaalia, Poola (teine koosseis), Rumeenia, Venemaa, Sloveenia ja Ukraina.

Medal annaks hinde “viis”

Paatkonna eessõudja ja liidri Allar Raja sõnul on kvartetil peale OM-pileti tagamist pinged maas, seda olevat näidanud kasvõi MM-järgsed treeningud, mil paat ootamatult hästi liikus.
„EMil on rasked vastased Ukraina, Venemaa ja Itaalia. Eesmärgiks on kindlasti finaali jõudmine. Hindeks „viis“ võib saada medalivääriline etteaste“, rääkis Raja hindamiskriteeriumidest. Neljapaatide eelsõidud peetakse 21. septembril algusega kell 13.24. Poolfinaalide start antakse laupäeval, finaalid peetakse pühapäeval.

528
Hetk 2007 Müncheni MMilt: B-finaali lõpumeetrid