EM Racices: neljapaat hiilgas B-finaali võitmisega

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. mai 2017, 12:01

Eesti koondise jaoks said Racices toimuvad Euroopa meistrivõistlused ilusa lõpu, kui meeste paarisaeru neljapaat tõestas B-finaalis näidatud tugeva esitlusega oma kuulumist maailma eliiti.

Napp kaotus vahesõidus brittidele jättis Eesti neliku mäletatavasti poole sekundiga finaalist välja. Tervisemure käes vaevelnud Geir Suursilla vahetamine kogenud ja tituleeritud Allar Raja vastu tõi küll paatkonda vahesõidus uue hingamise, ent vaid 3 kilomeetrit soojendusel tehtud kokkusõitu jättis tehnilisele sooritusele oma jälje. Pühapäevase B finaali jaoks andis peatreener Matti Killing nelikule suunise, et olümpiavõitjale Saksamaale ning 2014. aasta maailmameistrile Ukrainale on vaja korralik lahing anda. Lisaks neile tegid B-finaalis kaasa ka Rumeenia, Tsehhi ja Venemaa.

DSC_4080

Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Andersoni, Allar Raja ja Kaur Kuslapi start oli muljetavaldav ja sõit iga nurga alt vaadates võimas. Eesti juhtis esimeses ametlikus vaheajapunktis 500 meetri peal rivaalide ees vaid mõne kümnendikuga, ent hakkas seejärel stabiilselt vahet kasvatama. Poole maa märgis oldi Saksamaa ja Ukraina ees rohkem kui kahe sekundilises eduseisus. Tõusvas joones liikunud Eesti kvarteti lõpuajaks fikseeriti 5.50,49. Järgnesid olümpiavõitja Saksamaa 5.52,96 ja eksmaailmameister Ukraina 5.55,11ga. Sõidu teises pooles lõpetasid Venemaa (5.56,92), Tsehhi (6.04,07) ja Rumeenia (6.07,75).

Killing jäi kokkuvõttes 7. koha taganud sõiduga väga rahule ning arvas, et kui selles koosseisus saanuks ka mõned ühistreeningud teha, olnuks finaalikoht reaalsus: „Allari toomine meeskonda toimus viimasel hetkel enne vahesõitu. Sealt jäi napp 3 kilomeetrit ühistööd lihvida. Mehed näitasid B-finaalis, et on pildil ja nendega tuleb arvestada“.

A-finaal on kavas pühapäeval Eesti aja järgi kell 13.46. Seal lähevad veele Suurbritannia, Holland, Norra, Leedu, Itaalia ja Poola. Sündmusest teeb otseülekande ETV2.

Lisaks kinnitas peatreener, et täna on Eestis kuus maailmatasemel sõudjat, kellega erinevaid koosseise annab moodustada.

„Püüame tagant nooremaid koolitada. Neil, kel jätkub kannatust end täiendada ja oma aega oodata, jõuavad samale tasemele kui suured nimed“, arvas sõudjate kogenud juhendaja.

Koondise edasised plaanid pole veel täpselt selgunud. Koju saabudes arutatakse, millised on parimad lahendused ja koosseisud. Küll on selgunud, et kaheksapaati siiski Jaanipäeva eel toimuvale 2 MK-etapile Poznanisse ei lähetata.

„Oleme leedulastega kokku leppinud, et paneme koondised kaheksapaatidel joonele hoopis Trakais toimuval Merevaigust Aeru regatil. Mõlemal riigil on suuri nimesid ja sellest tuleb põnev vastasseis“, vihjas Killing eesootavale.


Postituse foto: Eesti nelik peale võidukat B-finaali (Autor: Fred Killing)

Euroopa meistrivõistluste fotoalbum Facebook’is