Endrekson ja Šurmei asuvad „Alfal“ arveid klaarima

Vahur Mäe, toimetaja   |   13. jaan. 2020, 22:03

Jaanuari viimasel laupäeval toimuv Baltimaade suurim sisesõudevõistlus „Alfa“ toob Tallinna spordihalli piike murdma legendaarsed Pavel Šurmei ja Tõnu Endreksoni. Taas tuleb kohale lähiriikide noorteparemik.

1993. aastal esmakordselt toimunud võistlusest on tänaseks kasvanud ligi 500 osavõtjaga suurüritus. Võistluse peakorraldaja Mihkel Klementsovi sõnul tuleb 25. jaanuaril teiste seas jõudu katsuma kogu Eesti täiskasvanute paremik ning viimati tunamullu võitnud Valgevene staar Pavel Šurmei. „Loodame stardis näha ligi poolt tuhandet osalejat, sealhulgas võistlejaid Lätist, Leedust, Soomest, Suurbritanniast ja Valgevenest. Võimalik, et riike lisandub veelgi. Suurimad staarid on meie enda tippmehed ja muidugi paljukordne „Alfa“ võitja Šurmei,“ rääkis Klementsov, kelle sõnul on sisesõudmine jõudsalt arenev ala ning viimastel aastatel peetakse ka rahvusvahelise sõudeliidu poolt tunnustatud ametlikke tiitlivõistlusi. Starti on oodata teisigi tippmehi eesotsas olümpiamedalistide Kaspar Taimsoo, Allar Raja ja Andrei Jämsäga.


Šurmei (vasakult) ja Endrekson on varem korduvalt jõudu katsunud (foto: soudespinning.ee)

Kuuldes, et Šurmei tuleb üle paari aasta taas starti, muutus Endrekson tõsiseks: „No siis läheb kõvaks andmiseks. Pole temast kaua midagi kuulnud ega tea, mis vormis mees on. Olümpia-aasta nõuab ettevalmistuses teistsugust lähenemist ning eritrenne ma teinud pole. Starti lähen puhtalt lehelt ja panen nii, kuidas tuleb. Loodan kõva vastuhakku.“ Varem kümnel korral „Alfal“ võidukas olnud pärnakas suhtub eesootavasse aukartusega. „Alfal on mu südames eriline koht. Eks kõik võistlused panevad südame tugevamalt põksuma, aga see kohe eriti,“ avaldas Endrekson.

Lisaks täiskasvanutele on avatud võistlusklassid noortele, veteranidele ning parasõudjatele. Taas võtavad mõõtu õppeasutusedki: 500 meetri distantsil lähevad vastamisi põhikoolide ja gümnaasiumide neljaliikmelised võistkonnad. Ühtlasi on võistluse näol tegemist sõudeliidu korraldatava sisesõudesarja kolmanda etapiga. Mõõduvõtust teeb otseülekande Postimees TV. Eelregistreerimine lõpeb 22. jaanuaril, peale mida avaldatakse stardiprotokoll koos esialgse ajakavaga.