Endrekson võitis sünnipäevasprindi

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. aug. 2010, 00:00

Täna toimusid Tartus Eesti sõudespordi 135. aastapäeva pidustused, mille programmi kuulus ka kaasahaarav Emajõe sõudesprint, kus astusid üles kõik meie tipptegijad.

Tulemused

Meeste konkurentsis tegi kaasa 16 sportlast, sealhulgas vanameister Jüri Jaanson, mitmeid MM-medaleid ning olümpiahõbeda võitnud Tõnu Endrekson, tituleeritud Kaspar Taimsoo ja Allar Raja ning paljud teised. Eelringidest läksid puhaste paberitega edasi just eelnimetatud sportlased. Esimeses poolfinaalis kohtusid endised paadikaaslased Jaanson ja Endrekson. Nooremal mehel jagus särtsu oluliselt rohkem ning nii tagas ta endale kindlalt finaalikoha. Teise finaalipääsme pidid omavahel selgitama tänavu kõrgete lootustega MMil startivad Taimsoo ja Raja ning siingi jäi peale noorem spordimees Taimsoo.

Tonu_Endrekson
Tõnu Endrekson.                                                                                    Foto: Fred Killing

Tihedas vihmasajus peetud sprindivõistlusel jäi ligi paarisajal pealtvaatajal 3.-4. koha heitlus nägemata, sest kergele terviseprobleemile viitav Raja otsustas sõidust siiski targu loobuda. Nii pääses Jaanson kergelt ja sai protokolli kolmanda koha.

Finaal pakkus pinget lõpumeetriteni

Põnev finaal oli muutlik. Nii Endrekson kui Taimsoo ei suutnud kiirevoolulisel ning keeriselisel Emajõel distantsi eksimusteta läbida, kord sai teise apsaka puhul eelise üks, seejärel jällegi teine. Lõpu eel tundus, et Taimsoo võib liikuda võidulainele, kuid viimasel hetkel suutis Endrekson ponnistada ning esikoht kuulus talle.

“Tulemus oli ootuspärane, kuid konkurendid olid kõvad. Eksisin paaril korral ja Kaspar kasutas minu viga kohe ära. Siiski suutsin lõpus kastanid tulest ära tuua ning teha endale võistluse võiduga sõudmise tähtpäeva puhul kena kingituse”, märkis tänavusel hooajal kahvatult esinenud Endrekson.

“Lootsin võita, kuid eksimuste eest pidin kindlalt lõivu maksma. Kohati sattus aer keerisesse ning tõmbed läksid tühja. Siiski on enesetunne tugev ja saavutus teeb vaid head meelt”, kommenteeris Taimsoo tänast võistlust.

Pajusalule vastast ei leidunud

Naiste esikoht läks kindlalt aastaid Eesti õrnema sugupoole sõudmist valitsenud Kaisa Pajusalule. Järgnesid tartlanna Sille Vaiksaar ning võitja klubikaaslane Sõudekeskus Pärnu Kalevist, Gerly Noodapera.

Võistluste peakohtunik Urmas Hein andis sündmusele positiivse hinnangu ning märkis, et ka kiirevoolulisel ja käänulisel Emajõel annab sprindidistantse sõita. “Kuigi võistluspäeva iseloomustas lakkamatu sadu, võis kallastele kogunenud publik näha koduste tippude kaasahaaravat esinemist. Anne kanal sobiks vast sprindiks paremini, kuid Kaarsilla esine meelitab kohale rohkem pealtvaatajaid”, selgitas Hein, miks ka tulevikus võiks sprinte sõita just sellel Emajõe lõigul.