FISA valis spordiaasta parimad

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. nov. 2007, 11:29

Rahvusvaheline Sõudeliit FISA valis spordiaasta 2007 silmapaistvamad tegijad. Auhinnad antakse üle pidulikul organisatsiooni galaõhtul Budapestis Ungaris.

Aasta Treener 2007 on Austraalia päritolu Suurbritannia naiskonna ja kergekaalukoondise peatreener Paul Thompson, kelle saavutuseks on naiste paarisaeru neljapaadi juhtimine kolmanda järjestikuse MM-kullani .

Aasta Võistkond 2007 on Austraalia roolijata kahepaadi duo Drew Ginn ja Duncan Free. Mehed võitsid tasavägises MM-finaalis tiitli. Lisaks on Ginn varasematel aastatel olnud edukas koos endise paarimehe James Tomkinsiga. Free on olnud varasem oma maa edukaim paarisaerusõudja.

2007. aasta parim võistkond Ginn ja Free Austraaliast

Aasta Naistevõistkond 2007 on brittide paarisaerukvartett Annie Vernon, Debbie Flood, Frances Houghton, Katherine Grainger. Sõudeavalikkus peab neid Suurbritannia paarisaerusõudmise lipulaevaks ning panustab nende Pekingi Olümpiavõidu peale.

Aasta Sõudeaktivist 2007 on prantslane Michel Doutre, kelle teeneks on prantsuse keelses Aafrikas sõudespordi propageerimine.

Parimad tegijad valitakse FISA liikmesriikide, nõukogu ja tegevmeeskonna hääletuste tulemusena. _________________________________________________________________

Õige pea valitakse ka Eesti parimad sõudjad, treenerid ja aktivistid. Lisaks on sõudjatel kaalukas sõna sekka öelda Eesti Spordiaasta edukaimate selgitamisel, kus jagatakse traditsiooniliselt „Kristjaneid”. Võitjad selguvad spordialaliitude, spordiajakirjanike ja fännide hääletuse tulemusel detsembri keskpaigaks.