Jaanson täitis suure eesmärgi ja sõudis Eestist Soome

Vahur Mäe, toimetaja   |   24. juuli 2016, 06:50

Laupäeva õhtul kell 23.10 sõudepaadil Piritalt Soome poole startinud sõudetreener Tatjana Jaanson täitis eesmärgi ja jõudis pühapäeva hommikul õnnelikult kohale.

8 tundi ja 53 minutit väldanud merereis kulges plaanipäraselt ning mingeid takistusi Jaansoni väitel ei esinenud. Finišipaigana kavandatud Helsingi lähistel asuv Laukasaari tervitas saabujat meeldiva ilmaga.

„Ilm oli rahulik ja öösel kohtusime vaid kahe kaubalaevaga. Võib öelda, et selle aasta kõige ilusam hommik“, rõõmustas õnnelik Jaanson ning lisas, et katkestamise mõtteid polnud tal kordagi.

2016 Tatjana Jaanson Minu Everest foto erakogust
Selline näeb välja paat, millel päevakangelane mereretke läbis. Foto erakogust.

„Vast kõige raskem oli veidi peale poole maa läbimist, nii 50ndal kilomeetril“, märkis kunagi sõudmist ka tipptasemel teinud Jaanson.

Eesti-Soome mereretk koondnimega „Minu Everest“ tegi Jaansonist teadaolevalt esimese naise, kes 82 kilomeetrit kahe riigi vahel sõudnud. Projektiks valmistus päevakangelane koos tugimeeskonnaga veidi üle aasta. Ülikatsumuse läbimise ideeks sai sõnum spordi edendamisest ning Pärnu Sõudeklubi noortele uute paatide soetamisele kaasfinantseeringu leidmisest.

Kõigil on võimalik panustada ning selleks piisab pangaülekande teostamisest Pärnu Sõudeklubi arveldusarvele EE892200221019956199. Makse selgituseks tuleb märkida „Minu Everest“.

Siinkohal tänab Jaanson arvukatest partneritest koosnevat projektimeeskonda ning toob eraldi esile Tallinna vabatahtliku merepäästeühingu SAR-i, Nord Sail’i, päästja Deniss Pervurini Ulvi Veideni, Jaan Tultsi, Aivar Halleri, Chad Palmeri, Aleksei Lipintsovi ja Toomas Rapi panuse. „Minu Everesti“ projekti vedas Jaansoni tütar Anita ning toetasid ehitusettevõte YIT ja taastusvahendeid Eestisse tarniv Squeezy.