Jaansoni ja teiste sõudjate algatatud Kahe Silla jooks kogub populaarsust

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. aug. 2016, 06:16

JyriJaansoni2SillaJooks logoPärnus 3.-4. septembril toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks jätkab viienda etapina Selver Eesti Linnajooksude sarja. 16. korda toimuv rahvajooks toob kahel päeval starti ligi neli tuhat spordisõpra, sealhulgas Eesti jooksjate paremiku ning tugevad külalised piiri tagant.

Praeguse seisuga on end pühapäevasele jooksule kirja pannud äsja Rios olümpiamaratoni läbinud ja mullu Kahe Silla jooksu võitnud Tiidrek Nurme ning Rios Nurmet napilt edestanud Roman Fosti. Neile astuvad vastu Keeniast pärit, paar aastat tagasi Pärnus võidutsenud, Ibrahim Mukunga Wachira, olümpiakogemusega 3000 meetri takistusjooksja Kaur Kivistik jt. Naiste arvestuses ennustatakse parimaks kahekordset New Yorgi maratoni võitjat ning Rio olümpiamaratoni 12. kohaga lõpetanud lätlannat Jelena Prokopcukat. Talle tulevad konkurentsi pakkuma Eesti parimaks peetav Liina Tšernov jt.

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 2015 Kahe Silla Klubi 1
Aerokaader stardialalt Vana silla kõrval. Foto: Pärnu Kahe Silla Klubi

Nii Fosti kui Nurme on mõlemad rõhutanud, et tippude huvi poolest on Kahe Silla jooks Eesti tugevaima konkurentsiga.

„Plaanin pühapäeval tugevat jooksu, kuid enne pean veel olümpiamaratonist kuhjunud väsimuse välja saama. Praegu tunnen, et keha ei tööta veel päris nii nagu sooviksin“, tõdes Fosti, kel veel seni Kahe Silla jooksu võit auhinnakapist puudub.

„Vaadates startijate nimekirja ja tippude huvi, saab taas tõdeda, et sõudjate algatatud Kahe Silla jooksust kujuneb ka tänavu Eestis kõige tihedama konkurentsiga rahvajooks“, märkis peakorraldaja Vahur Mäe. „Usutavasti näeme esmakordselt finišiprotokollis üle 2000 osaleja nime“, ennustas korraldaja.

Lisaks pühapäeval kell 12.00 startivale jooksule on end tänase seisuga kirja pannud  ligi 750 käijat kepikõndijat ja nii mõnedki ratastoolisõitjad. Kolmandat aastat on kavas kostüümijooks “Endla kostüümidraama”, kus rada oodatakse läbima kostümeeritult.  Stardi eel annab žürii punasel vaibal end näitavatele osalejatele hinnangu ning parimat kostüümiomanikku premeerib teater uue hooaja esietenduste priipääsmega.

2015 Jaanson Kahe Silla jooksul Albert Sillaste
Aasta 2015 – Jüri Jaanson on jõudnud Kahe Silla jooksu finišisse. Foto: Albert Sillaste

Sportlikku tegevust jagub hulganisti laupäevagi. Vaasa pargis toimub traditsiooniline sporditurg, kus jagatakse infot erinevate sportimisvõimaluste ja -teenuste kohta. Samas antakse stardid ka tasuta Draakonilastejooksudele, kuhu on oodatud kuni 11.  aastased poisid ja tüdrukud. Esmakordselt  on kavas Kahe Silla noortejooksud, kus 3 km distantsil saavad kaasa lüüa 10-21 aastased noored. Päeva lõpetab Kahe Silla jooksu ühistreening Roman Fostiga.

Eelregistreerimine kestab 1. septembrini www.2silda.ee  kuni kell 23.59 ja Pärnu Keskuse infoletis kuni kell 20.00. 3.-4. septembril on võimalik end registreerida võistluskeskuses Endla teatris stardipäeva hinnaga.

Kahe Silla jooksu korraldab Pärnu Kahe Silla Klubi koos peasponsori Salomoni ning arvukate toetajate ja partneritega. Spordisündmuse algatajaks 2001. aastal oli teiste seas kahekordne sõudmise olümpiahõbe Jüri Jaanson, kes nägi mõttekaaslastega jooksus vahendit aidata korrastada Pärnu jõe kahe silla vahele jäävaid kallasradu. Tänaseks on mõlemad kaldad tervenisti läbitavad ning jõe äärde rajatud kergliiklusteed on väga populaarsed liikumisharrastajate seas.