Juubeli-Alfa toob taas tipud starti

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. jaan. 2013, 14:14

Eesti parimaks spordivõistkonnaks tunnistatud sõudmise neljapaadi liikmed ootavad järgisel nädalal kõiki endaga mõõtu võtma sisesõudmisvõistlusel Alfa 2013.

Sõudjad Tõnu Endrekson, Allar Raja, Kaspar Taimsoo ja Andrei Jämsa stardivad 1000 meetri distantsil meeste võistlusklassis, tõsiseid konkurente on oodata ka Lätist ja Leedust. 20. korda toimuva Alfa peakorraldaja Mihkel Klementsovi sõnul ei ole veel teada, kes naaberriikidest täpselt kohale saabuvad, ent välisvõistlejaid on erinevates võistlusklassides Tallinna oodata ligi sadakond.

2012 Alfa race areen
Alfa toimub taas Tallinna Kergejõustikuhallis. Foto: Urmas Luik

„Samas on neljase tase nii kõrge, et meeste klassi võit tuleks ikkagi Eestisse võidelda,“  lisas Klemetsov.

Soosikuna stardib Tõnu Endrekson, Alfa mitmekordne võitja ja Eesti parim ergomeetrisõudja. Kuid ka tema  paatkonnakaaslased lubavad Alfaks heas hoos olla. Kaspar Taimsoo näiteks läheb püüdma isiklikku rekordit, mis tal sel aastal korra juba õnnestunud – kuu tagasi Pärnumaa meistrivõistlustel suutis ta samal distantsil edestada Allar Rajat ning kaotas Endreksonile vaid 1,1 sekundiga.

Head tulemust on oodata naiste sõidus. „Kuigi Kaisa Pajusalule Eestis hetkel konkurente pole, saab olema huvitav, kas ta suudab püstitada uue võistluste rekordi,“ lausus Mihkel Klementsov. Eesti parim naissõudja on tulnud ka ergomeetrisõudmise maailmameistriks.

Traditsiooniliselt toimub Alfa Tallinna Spordihallis, kuhu selleks päevaks kerkib 16 ergomeetriga võistlusareen. Seoses juubeliga saab näha ka Concept 2 sõudeergomeetrite ajaloolist väljapanekut. Lastele pakutakse võimalust võistelda lõbusas kalapüügimängus, mille sõudeergomeetri loojad välja on mõelnud.

Alfa 2013 kuulub ka EMT sisesõudesarja, olles võistluse kolmandaks etapiks.  

Lisainfo: www.alfarace.ee