Juunioride MM Brandenburgis

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. aug. 2005, 18:49

Saksamaal Brandenburgis toimuvad 3-6. augustil alla 19-aastaste noorsõudjate maailmameistrivõistlused. Eesti koondis on 10-liikmeline.

140

Tüdrukute ühepaadil esindab Eestit Pärnu Kalevi sõudja Kaisa Pajusalu, kes konkureerib 15 riigi sportlasega. Ta startis teises eelsõidus ning selleks, et saada poolfinaali ehk 12 parema hulka, pidi Kaisa olema vähemalt teine. Nii ta täpselt sõitiski ning stardib 5. augustil peetavas poolfinaalis, kus peab olema vähemalt kolmas, et sõuda A-finaalis.

Poiste ühepaadil startis viljandlane Kaspar Taimsoo, konkurentideks koguni 29 vastast. Poolfinaali ehk 18 parema hulka viis vähemalt teine koht ning ka Taimsoo sai sellega ilusti hakkama. Selle eelsõidu võitis Serbia ja Montenegro esindaja.

Poiste roolijata kahepaadil kaitsevad Eesti au Rauno Talisoo ja Alo Kuslap konkurentideks 16 maa koondised. Eelsõidus jäid nad küll kolmandaks ja pidid jätkama vahesõidus, kust edasipääsuks pidi tulema kolme hulka. Eesti paatkond hoopiski võitis selle sõidu ning on nüüd poolfinaalis 12 parema hulgas.

Poiste roolijata kahepaadil asusid võistlustulle Elar Jaakson ja Deniss Nessõn Pärnust. Sarnaselt roolijata kahese poistele olid nemadki eelsõidu kolmandad, kuid vahesõidu võiduga tagasid edasipääsu poolfinaali.

Poiste roolijata neljapaadil startis koosseis Kaur Kuslap, Martin Neerot, Mati Arend ja Siim Lutoshkin. Eelsõidust nad otse edasi ei pääsenud, sest olid neljandad. Ka vahesõidus nende sõit ei õnnestunud ning viimane koht lubab neil võistelda kas C või D finaalis. Homme peetakse poolfinaalid.