U19 MM – Kaspar Taimsoole pronksmedal

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. aug. 2005, 11:31

36. augustil peeti Saksamaal Brandenburgis alla 18-aastaste sõudjate maailmameistrivõistlused. Eesti oli esindatud kümne sportlasega.

140

Poiste paarisaeru neljapaat, kus sõudsid Kaur Kuslap, Mati Arend, Martin Neerot ning Siim Lutoshkin, polnud 12 hulka pääsenud ning pidid selgitama, kas võimed lubavad sõita C-finaalis (kohad 13-18) või D-finaalis (kohad 19-24). Vahesõidus olid nad siiski neljandad ning said osaleda D-finaalis. Seal olid nad aga ajaga 6.52,75 kindlad liidrid leedulaste (6.58,39) ja austerlaste ees (6.58,39). Kokkuvõttes said nad MM-il 19. koha 22 maa konkurentsis.

Kaisa Pajusalu Pärnu \”Kalevist\” esindas Eestit ühepaadil. Poolfinaalis kaotas ta Prantsusmaa (8.29,89), Itaalia (8.32,43) ja väga napilt Leedu esindajale (8.36,05) ning just napp kaotus (8.36,25) leedulasele ei lasknud tal startida kuue parima hulgas A-finaalis. B-finaalis (kohad 7-12) oli Pajusalu taanlanna Martina Hilbrandti (8.05,54) järel teine ajaga 8.12,78 ja kokkuvõttes tagas see 8.koha.

Medal Eestile ei jäänud tulemata. Selle eest hoolitses viljandlane Kaspar Taimsoo, kes poolfinaali teise kohaga oli kenasti taganud pääsu A-finaali. Seal liikus ta suurepäraselt. Kogu distantsi vältel oli meie sõudja lätlase Janis Timofejevsi järel neljas, kuid võimas lõpuspurt tagas Taimsoole lõunanaabri ees magusa medalivõidu.

Kaspar Taimsoo medalisõit:
2005_JWCh_M1x_Taimsoo

Poiste roolijata kahepaadil startisid Alo Kuslap-Rauno Talisoo. Poolfinaalis jäid nad neljandaks ja pääsesid seepärast võistlema B-finaali. Selle nad võitsid ajaga 6.58,47 Horvaatia (7.00,89) ja Austraalia ees (7.00,97). Kokkuvõttes neile 7.koht.

Poiste paarisaeru kahepaadil võistlesid Elar Jaakson-Deniss Nessõn, kelle laeks seekord jäi C-finaal. Seal olid nad rootslaste ees viiendad ning kokkuvõttes andis see 17 . koha.