Juunioride MM: Robert Väli, Peking, Vol 3.

Robert Väli   |   10. aug. 2007, 10:18

Robert Väli, Team Manager

423Teine võistluspäev
Täna siis toimusid veerandfinaalid ja vahesõidud. Ilm oli palavam kui eile, kuid sudu oli kadunud ja niiskustase kõvasti väiksem kui eile. Täna nägi juba korralikult kanali ühest otsast teist. Ja ühtlasi saime teada, et taustaks on mäed – neid polnud ennem lihtsalt näha.

Asjaosaliste kommentaarid tänastele sõitudele:

Martin: „Täna oli veel hullem kui eile. Distants tundus justkui 4 km pikkune. Hingata oli väga raske. Kui teised tempot 1000 m peal tõstsid, siis mina enam kaasa minna ei jaksanud. Minu sõit oli väga ebaõnnestunud. Võtan mütsi maha grusiinlase ees, kes tegi tugeva sõidu”

Jevgenia: „Palavus sama hull kui eile, kuid sõit läks märksa paremini. Dopingukontroll oli omaette emotsioon – jõin 2h ja 15 minuti jooksul ära 9 pudelit vett (nb! See on mu isiklik rekord), enne kui vedelik organismis jõudis sinna, kuhu ta jõudma pidi. Ülesanne – 75 milliliitrit vedelikku topsi – täidetud!”

Kaisa: „Täna…? Uus päev. Tundus, et tegime oma sõitu…peaaegu. Enesetunne kosus kõvasti ja vahe liidritega (GER ja CHN) vähenes märgatavalt. Stardis tegin ‚konna’ … kuid ikkagi suutsime teha kiireima esimese 500. Vesi on ‚raske’, aga aitas kõvasti ka see, et Ulvi aerud kergemaks pani”

Ronald: „Eile olime ühes sõidus lätlastega, täna leedulastega. Leedukad olid meid kogu aeg võitnud va üks eelsõit Brestis. Palav oli … ja raske oli…stardi eel tundus, et igasugune jõud on kadunud. Aga kui 750 m peal olid leedukad parajalt maha jäänud, siis enesekindlus kasvas ja sealtmaalt oli kindel tunne, et saame edasi”

Jevgeni: „Täna on peale sõitu väga hea tunne. Väga raske oli, aga mis täna vaja teha, selle tegime ära. …ja samas lausa raske uskuda, et saime poolfinaali…”

Treenerid:
Ruth: Poiste ühese miinimumplaan jäi täitmata. …ei teagi keda ja mida süüdistada… Mis seal’s ikka, pean vastutuse enda peale võtma. Teiste kohta ei oska pikemat kommentaari anda. Tunnen siirast heameelt, et neil hästi läks”

Ulvi: „Raske on siin kõigil. Eile üllatasid tüdrukud halva kokkusõiduga. Täna juba parem. Poiste kahene üllatas. Tänud kõigile treenereile, kes neile põhja alla ladunud on. Homme on uus päev …ja veel raskem päev. Üllatusi võib tulla kust tahes – igal aastal tulevad uued tegijad peale” Nõnda siis.

Omalt poolt lisan, et poiste paariskahesega on sel hooajal aukartust äratav arv treenereid tegelenud. Ronaldi treener Janek Sirel, Jevgeni treener Sergei Gluško, lõunalaagris treenis Ronaldit Matti Killing, kui Sergei Gluško haigestus, siis treenis Jevgenit Valeri Osmokesku. Kui poisid olid Narvas laagris, siis mõlemat koos treenis jällegi Valeri, ja kui Sergei haiglast väljas oli, siis tema. Viimasel kahel nädalal olid poisid laagris Pärnus ja siis tegelesid nendega Roman Lutoškin ja sekundeeris Ulvi Lutoškin, kes neile ka siin nõuga abiks on. Ja eks siin ütle ka Ruth sõna sekka kui vaja. Roman tegi ka selle asja ära, et tõstis poisid paadis ringi. Ronaldi 1 peale ja Jevgeni 2 peale. Ja see asi paistis mõjuvat hästi. Igatahes olid nad visuaalselt täna veel paremad kui eile ja eks tulemus räägi ka enda eest.

Aga homme on jälle uus päev. Mõned on läbi põlenud, aga mõned ehk kosunud. Ja poolfinaalides on vastasteks ka need, kes eelsõitudest otse edasi said, ning kelledel täna puhkepäev oli. Kerge ei saa olema. Eriti kui veel ilmafaktorit arvestada.

*

Eilsete sündmuste jätkuks: Jüri Jaansoni sõbrad Empacherist pidasid ilusasti sõna ja võtsid poiste sõidu järele paadi oma hoole alla (tüdrukud ja Martin sõidavad Filippiga). Parandasid ära, mida vaja ja poleerisid ära ka. Ehk on seegi homseks päevaks väikeseks abiks. Hollandi treener ennustas üsna õieti, selle vahega, et tegelikult lõpetas Serbia esimesel ja meie poisid teisel kohal.

*

Vaatan siin õhtul meie noori… on hommikusest väsimusest juba üsna hästi kosunud. Vähemalt väliselt. Pekingi kesklinna ekskursiooni otsustasime suure palavuse tõttu ära jätta ja treenerid soovitasid sportlastel võimalikult vähem ringi tatsata. Jääme ootama homset…

PILDID