Kaheksapaadid võistlesid Emajõel

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. mai 2011, 15:56

Läinud pühapäeval lõppesid Tartu tudengite kevadpäevad, mille kulminatsiooniks said legendaarne kummipaadiralli ning vahetult enne toimunud tudengite kaheksapaatide võiduajamine.

1993. aastal Oxfordi ja Cambridge’i kuulsa võidusõidu kohaliku koopiana algatatud ettevõtmine on Emajõe kallastel sellest ajast saati rahvast paelunud, nii ka nüüd. Ühelt poolt on regatt olnud soojenduseks kummipaadirallile, kuid selle valguses on sõudesportigi tublisti propageeritud. Tänavune sõit toimus 17. korda ja auhinnad ning karikad pani välja toetaja Penteer OÜ, kes on sõudeergomeetrite maaletooja Baltimaades.

T-koondpaatkonna_8matsh2011
Meeskonnad peale võistlust.               Foto: Mihkel Klementsov

Ülikooli paatkonnas tõmbasid Andrus Sabiin, Jaan Laos, Martin Neerot, Carel Kivimaa, Ronald Väli, Reigo Pihlak ja Elar Jaakson, roolis Janika Tähnas. Algselt startima pidanud 2007. aastal kaheksapaadil alla 23.aastaste maailmameistrivõistlustel kuldmedali võitnud Talisood asendas tema klubikaaslane Pärnu Sõudekeskusest Kalev, Tõnis Paara.

Koondpaatkond sai edumaa ja hoidis seda lõpuni

Koondpaatkonna ridades tegid kaasa Alo Kuslap ja Artur Maier  TTÜ-st , Allar Raja, Vladimir Latin ja Martin Laius Sisekaitseakadeemiast , Tairo Talvis ja Argo Normak Maaülikoolist ning Tamor Bakhoff Lennuakadeemiast, roolis Maaülikooli tudeng Kristiina Tinkus.

Kaptenite, Andrus Sabiini ja Alo Kuslapi vahel toimunud loosimise õigusele valida rada, võitis Tartu Ülikool, kelle eelistuseks startimiseks oli sõudebaaside poolne jõeosa, vahendas peakorraldaja SAK Tartu treener Urmas Hein.

„Mõningase üllatusena võitis stardi koondpaatkond, kes oma edu suurendades edestas esimese kilomeetri lõpuks konkurente enam kui paadi pikkusega. Valgeveski kurvis oli Ülikooli paatkond siiski veidi oma kaotust vähendada suutnud täpselt paadipikkusele“, lisas Hein.

Peale seda hakkas vahe siiski taas suurenema, nii et finišis oli koondpaatkonna edumaa peaaegu viis sekundit. Ilm oli jahe, aga siiski vihmata. Puhus kerge tagantuul ja kuna ka vool oli tugev, siis oli koondpaatkonna tulemuseks uus hiilgav rajarekord 11.07. Tartu Ülikooli ajaks võeti 11.12.