Helen Tinkus valmistub USAs võistlusteks

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. mai 2011, 21:03

Ameerika Ühendriikides Lõuna-Kalifornia Ülikoolis (USC) teist aastat majandust studeeriv ja õpingute kõrvalt ka sõudmisega tegelev Eesti neiu Helen Tinkus on tänavu kevadel näidanud korralikku sportlikku vormi, tuues oma kõrgkoolile sealse kaheksapaadi ridades juba teise auhinnalise koha.

Kui aprilli alguses oli Tinkus võidukas kuulsal San Diego Crew Classicul, siis sel nädalavahetusel võitis ta Sacramentos Lake Natomal Pac-10 konverentsi meistrivõistlustel koos kaaslastega taas poodiumikoha.

Võistlus kulges tugevas vastutuules. Tihedas konkurentsis edestas Berkeley Ülikool väga napilt Stanfordi. Kolmas oli USC. Eestis Pärnu Sõudekeskus Kalevi ridades võistlev ja treeniv Tinkus jääb Ameerikasse veel kaheks nädalaks, et osaleda ka aasta kõige olulisemal jõuproovil – NCAA meistrivõistlustel, mis on USAs samastatud üliõpilaste meistrivõistlustega.

Pac-10 konverents on Ameerikas lääneosariikide ülikoolide vahelised meistrivõistlused, mis said alguse juba 1959ndal aastal. Nimest tulenevalt kuulub sinna kümme suuremat ülikooli: Washington State, Washington; USC, UCLA, Stanford, Oregon State, Oregon, California, Arizona State ja Arizona.

Vaata videot!