Kaitseväelased pidasid maha sõudelahingu

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. nov. 2022, 11:33

Novembri alguses toimunud kaitseväe meistrivõistlustel sisesõudmises osales ligemale 170 meest ja naist. Võistlejate pingutusi jälgis suur fännikoor.

„Kõva sõna, et mitu aastat toimunud võistlusest on saanud suur jõuproov, tuues kokku sedavõrd palju tegijaid,“ rõõmustas korraldajatele kaitseväest toeks olnud sõudemasinate asjatundja Mihkel Klementsov, kelle tiimi õlul oli masinapargi töös hoidmine.

Abimehe sõnutsi on kaitseväelased kasutanud ergomeetreid aastaid – osalenud muu hulgas eri jõuproovidelgi –, ent üha enam on spordiala arendamisel näha süsteemset lähenemist.

Võistlejad hoos (FOTO: Kristo Sepp)

Kalevi spordihallis peetud võistluse peakorraldaja Allan Malleus tundis kordaläinud mõõduvõtust rahuolu.

„Suurim rõõm oli sellest, et kõikidest kaitseväe üksustest saabus arvukalt harrastajaid ja fänne, kes tulihingeliselt omadele kaasa elasid,“ rääkis Malleus.

Nii meestele kui naistele oli kavas 1000 meetri distants, lisaks panid kuueliikmelised tiimid end proovile 6000 meetri võistlusmaal, kus iga võistleja pidi pingutama kilomeetri.

Koondarvestuses krooniti meistriks küberväejuhatus, järgnesid toetuse väejuhatus ja teine jalaväebrigaad. Võistkondlikus sõidus kindlustas esikoha mereväe tiim toetuse väejuhatuse ja esimese jalaväebrigaadi ees.

Tulemustega saab tutvuda siin, pildigaleriiga siin.

Eesti parimad sisesõudjad avavad talvise hooaja 26. novembril pikamaadistantsidega Väike-Maarjas.