Väike-Maarjas selguvad parimad sisesõudjad

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. nov. 2022, 13:13

Homme toimuvad Väike-Maarjas Eesti meistrivõistlused sisesõudmises pikkadel distantsidel, millest võtab osa ligemale 130 võistlejat üle Eesti.

Lääne-Virumaal asuv Väike-Maarja on sealses spordihoones võõrustanud neljast etapist koosneva sisesõudmise sarja avavõistlust aastaid.

Veteranid, täiskasvanud ja A- (17-18aastased) ja B-klassi (15-16aastased) noored võtavad mõõtu 6000, C-klassi (13-14aastased) tegijad ning parasõudjad 3000 meetri distantsil. Eelsõite kavas ei ole, paremusjärjestus selgitatakse ühe etteaste aegade põhjal. Atleedid paigutatakse sõitudesse nende isiklike tippmarkide alusel, kuid konkreetne rada loositakse.

Nimekaimatest sõudjatest on oma osalemisest teatanud tänavu täiskasvanute tiitlivõistlustel neljapaadis sõudnud Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev), kergekaalus teevad kaasa suurvõistlustel riiki esindanud Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu). Enim osalejaid – 14 – on üles antud tüdrukute B-klassis.

Jõuprooviga seotud info, muu hulgas stardiprotokoll, on leitav siin.

Sarja teise etapina on 17. detsembril suvepealinnas kavas Pärnumaa lahtised meistrivõistlused, jaanuaris toimub rahvusvaheline „Alfa“ ning veebruaris selgitatakse riigi meistrid klassikalisel distantsil.