Kaspar Taimsoo asub laupäeval Harkul sprindi meistrikulda kaitsma

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. juuni 2016, 16:26

Eeloleval laupäeval, 4. juunil, on kavas tänavused esimesed sõudmismeistrivõistlused. Sprindi Eesti esivõistlustel Harku järvel teevad teiste seas kaasa ka mitmed koondise tipptegijad.

Kuigi eelülesandmise põhjal on starti tulemas ka Tõnu Endrekson ja Allar Raja, andsid Riosse sõitvad tipud reede õhtupoolikul Pärnus toimunud Raio Piiroja raamatu esitlusel märku, et otsustasid erinevatel põhjustel starti siiski mitte minna. Ent kaasa teevad neljapaadist kahe viimase aasta sprindimeister Kaspar Taimsoo ning koondise raudvara Andrei Jämsä.

Taimsoo om.err.ee
Eesti esisprinter Kaspar Taimsoo. Foto: om.err.ee

Orienteeruva võistluste ajakava järgi alustavad kell 13 meeste roolijata kahepaadid. Lisaks on kavas tüdrukute ja poiste A ning B vanuserühmade ühepaat, noormeeste A roolijata kahepaat ja täiskasvanud meeste ja naiste ühepaadid. Konkurentsilt ehk kõige põnevama – meeste ühepaadi – eelsõidud stardivad kell 18.20. Esialgse programmi järgi toimub finaalsõit kell 19.20.

Sõudeliidu peasekretäri Robert Väli sõnul toimub võistlejate loosimine paar tundi enne jõuproovi algust ning seoses sellega saab paika ka detailne ajakava.