Kuzmin alistas tulises sprindifinaalis Taimsoo

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. juuni 2016, 11:40

Möödunud laupäeval, 4. juunil, Harku järvel toimunud sprindidistantsi Eesti meistrivõistlused kergitasid üllatusvõitjana poodiumile Oskar Kuzmini ning mõnda aega tippsõudmisest eemal olnud Kaisa Pajusalu.

Kui viimase kahe aasta valitseja Kaspar Taimsoo läks võistlustulle kolmanda trofee mõtetega ning Riosse suunduva olümpianeljase eessõudjana olid panused eelkõige mängitud temale, rikkus viljandlaste peo koondise kandidaat Oskar Kuzmin. Tallinlane, keda on ühte paati proovitud sobitada pärnaka Sten-Erik Andersoniga ning keda nähakse tulevikus ehk ka koondise liikmena, üllatas kolmekümnele lähenevat Taimsood terava finišiga, jättes nii kuldmedali võõrustajate auhinnakappi.

2016 EMV sprindi medalivõitjate ühispilt R.Kilk
Medalivõitjate ühispilt koos Erika Salumäega. Foto: Rein Kilk

Kuzmin oli ka eelsõidu kiirem – ajaga 44,8 sekundit, kuid ei saanud siis mees-mehe vastu võrdlust Taimsooga, kes võitis teise eelsõidu 45,6-ga. Finaalipääsme tagasid ka Andres Nöps, Andrei Jämsä, Joosep Laos ja Marko Laius.

Finaalis startis kõige teravamalt Kuzmin. Taimsoo küll püüdis marulise lõpuspurdiga nooremat meest üllatada, kuid vastu ei saanud. Oma esimese meistrikulla võitnud Kuzmini resultaadiks oli 43,5, järgnesid Taimsoo 43,9 ning Laos 44,5-ga. Neljapaati kuuluv Jämsä leppis 45,5ga neljanda kohaga.

Naiste klassis ei ole peale Kaisa Pajusalu tippspordist loobumist talle mantlipärijaid tekkinud. Veel enam, Tartus noortetreenerina leiba teeniv pärnulanna otsustas ka ise starti tulla ning kindlustas 50,2-ga taas tiitlivõidu. Järgnesid viljandlannad Krete Koovit 52,7 ning Erli Mat 53,2-ga.

B-vanusegrupi valitsejateks tõusid Greta Jaanson ja Mattias Erik Tammi ning A-klassis Margus Kodasma ja Kärolyn Mäesaar.

Meeste roolijata kahepaadil võidutsesid pärnakas Markus Ritson ja Daniel Liik. Noormeeste samas paadiklassis ei leidnud vastast Margus Kodasmale-Tristan Lasnale.

Medalivõitjaid käis innustamas ja autasustamas kahekordne maailmameister ning Souli ja Barcelona olümpiamängude trekisõidu kuldmedallist Erika Salumäe isiklikult.