Kullakaheksasele saabus rahaline tugi

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. aug. 2007, 09:19

Hasartmängumaksu Nõukogu otsustas oma koosolekul toetada juuli lõpus Šotimaal Strathclyde´is U-23 vanuseklassi MM-võistlustel sõudmises kulla võitnud sõudjate ettevalmistusi olümpiaks.

Kultuuriministeerium tegi pärast Eesti kaheksapaadi edu juuniorite maailmameistrivõistlustel Hasartmängumaksu Nõukogule ettepaneku toetada kaheksa sõudja ja roolimehe olümpiaettevalmistusi kokku 81 000 krooniga kuus.
Kultuuriminister Laine Jänese sõnul on oluline, et meie sportlaste ettevalmistused kulgeks stabiilselt ja olümpiast osavõtt laabuks sujuvalt. Imelise tulemuseni jõudnud mehed saavad riigi toe taha
Hasartmängumaksu Nõukogu kaudu toetatakse Eesti sõudjate olümpiaettevalmistusi kokku 334 000 krooniga kuus ja 3,36 miljoni krooniga aastas. Hasartmängumaksu Nõukogu otsustatud eraldused teeb Kultuuriministeerium oma eelarvest. Raha jõuab läbi Eesti Olümpiakomitee vastavate alaliitudeni.
Hasartmängumaksu Nõukogule eraldatud kogusummast läheb 22% olümpiaettevalmistusprojektide toetuseks, 10% teiste spordiprojektide ja 4% kultuuriprojektide toetamiseks. Ülejäänud summa kuulub jaotamiseks sotsiaal- ning haridus- ja teadusministeeriumi vastutusalades.