Sõudekoondis vaatab ühiselt jalgpalli

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. aug. 2007, 09:12

Eeloleval nädalavahetusel Münchenis maailmameistrivõistlustel startiv Eesti sõudekoondis külastab täna õhtul ühiselt Lilleküla staadionit, kus peetakse Eesti ja Andorra vahel Euroopa meistrivõistluste valikmäng.

PILDIALBUM

Eesti Sõudeliidu büroojuhataja Jane Kalda sõnul tuleb mängule kaasa elama peaaegu kogu koondis. Vaid paarisaeru kahepaadi liige Tõnu Endrekson ning ühepaadil startiv Leonid Gulov jäävad ühiskülastusest kõrvale.
Kohal on ka hiljuti jalaluu murdnud kullakaheksase liige Sten Villmann ning tervisehädast taastuv tituleeritud paarisaeru neljapaadi mullune eessõudja Andrei Jämsä.

„Väga lahe, et selline ühine mängu vaatamine saab toimuma“, märkis kaheksapaadis tõmbav Artur Maier. „Tean, et jalg-ja korvpallurid käivad näiteks koos kinos. Kui koondis ühiselt midagi ette võtab, siis tekitab see meeskonnavaimu ning võtab kindlasti pingeid vähemaks“, arvas Maier.

Sõudekoondis saabub staadionile tund enne mängu, kell 18. Eesti jalgpallureid tulevad toetama ka hiljuti juunioride MMil hõbeda võitnud Jevgenia Rõndina ja Kaisa Pajusalu

Sõudmise maailmameistrivõistlused peetakse 26. augustist 2. septembrini.

Eesti koondis on läbi aegade suurim – 19 liiget. Võistlustulle asuvad:

* ühepaat – Leonid Gulov

* kergekaalu ühepaat (kuni 75 kg) – Valeri Prosvirnin

* paarisaeruline kahepaat – Jevgenia Rõndina-Kaisa Pajusalu

* paarisaeruline kahepaat – Jüri Jaanson-Tõnu Endrekson

* paarisaeruline neljapaat – Allar Raja, Igor Kuzmin, Vladimir Latin, Kaspar Taimsoo

* kaheksapaat – Andrus Sabiin, Jaan Laos, Artur Maier, Alvar Räägel, Elar Jaakson, Martin Absalon, Alo Kuslap, Rauno Talisoo, roolimees Nikita Lunin

505