Kushteyn ja Poolak avasid MK sarjas Eesti punktikonto

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. mai 2023, 19:14

Täna lõppes Horvaatias Zagrebis sõudmise MK sarja avaetapp, kus Eesti koondisel õnnestus punktikonto avada.

Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) jõudsid läbi vahesõidu finaali, kus pistsid rinda kahekordsete olümpiavõitjate, horvaatidest vendade Martin ja Valent Sinkovici, Hispaania, Ukraina ja kahe Serbia paatkonnaga. Nii, nagu ennustati, läksid horvaadid juba algusmeetritest oma teed, neile pakkusid mõningast konkurentsi hispaanlased.

Eesti duo hoidis terve distantsi neljandat kohta ning sel positsioonil ka 6.27,21ga lõpetas. Horvaatia sai ajaks 6.16,74, Hispaania 6.20,53 ja Serbia esimene koosseis 6.22,23. Eestile järgnesid viienda-kuuendana serblaste teine esindus ja Ukraina, ajad vastavalt 6.32,52 ja 6.34,12. Ühtlasi andis neljas koht Eestile neli MK sarja punkti.

Kushteyn ja Poolak peale finaalsõitu. Foto: Detlev Seyb – World Rowing

„Start ja esimene pool õnnestusid ja läksid plaanipäraselt,“ rääkis vahetult peale sõitu eessõudja Poolak, kelle sõnutsi valmistasid konkurendid neile ebamugavust lõpuveerandil.

„Saime horvaatide kiiluvett ja laines sõitmine hakkas segama, takistades maksimaalse andmist,“ tõdes pärnakas, kelle arvates oli avaetapp olulise tähtsusega.

„Kahtlemata andsid need sõidud enesekindlust ja teame nüüd, et oleme maailma tipust kümne sekundi kaugusel,“ nägi eessõudja potentsiaali paremaks saada ning juba järgmisel mõõduvõtul end taas tõestada.

Milline on kahepaadimeeste järgmine võistlus? „Juba kolme nädala pärast on kavas Euroopa meistrivõistlused, kus saame rohkemate tiimidega paadi joonele panna,“ avaldas spordimees.

Zagrebis käis Eesti eest võistlustules ka kergekaalutandem Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) –Elar Loot (SAK Tartu), kes ponnistasid B-finaalis, olles üllatuse valmistanud Iraagi koondise järel teised, ajad vastavalt 6.41 ja 6.44,66. Eestile järgnesid Hong-Kong (6.47,84), Tai (6.48,12), Horvaatia (6.50,90) ja Hiina (6.53,85). Tulemus tähendas Koppelile – Loodile üldkokkuvõttes kaheksandat kohta. Finaalis mahtusid pjedestaalile Šveits, Tšehhi ja Hispaania.

Koppeli ja Loodi stiilinäide B-finaalis. Foto: Detlev Seyb – World Rowing

„Avasõit oli konarlik, sest me ei leidnud ühist tõmmet,“ võttis Koppel esimese võistluspingutuse kokku. Noore sõudja sõnutsi oli neil helgemaidki hetki, ent nüansse, mis veidi kripeldama jäid, jagus.

„Vahesõidus suutsime juba paremini, ent see, et finaalist välja jäime, on veidi hingel,“ avaldas koondislane, kelle hinnangul suutsid iraaklased B-finaalis südi minekuga kõiki üllatada.

Kogu jõuproovi infoga saab tutvuda siin.

MK sari jätkub teise etapiga jaanipäeva eel Itaalias Vareses, finaaletapp on tavapäraselt kavas juuli alul Šveitsi sõude-Mekas Luzernis.