Luzerni MK: stardis kolm Eesti paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. juuli 2009, 09:27

Eeloleval nädalavahetusel toimub Šveitsi sõudemekas, Luzernis, viimane ehk kolmas sõudmise maailmakarikasarja etapp, kus Eestist teeb kaasa kolm paatkonda. Kõige suuremate lootustega läheb Rotseel veele paarisaeru kahepaat koosseisus Kaspar Taimsoo ja Allar Raja, kes valmistuvad etapil osalemisega maailmameistrivõistlusteks.

218

Eelmiselt MK-lt suurepärase viienda kohaga naasnud paatkond tegi vahepeal etteaste Tamperes ja loodab nüüd olla veel paremas vormis.

700
Taamal Eesti duo võistlemas MK 2.etapil

Kahepaat teel MMile

Kuulsaimad vastased on kahtlemata britid Matthew Wells-Stephen Rowbotham, lisaks teevad kaasa Uus-Meremaa mehed Matthew Trott-Nathan Cohen. Natuke ehk ootamatu on, et kuulus Iztok Cop on Luka Spikist eemaldunud, sest viimane teeb kahesel etteaste oma venna Janiga. Kahepaate tuleb võistlustulle 17. Eelsõitudega alustatakse reede hommikul.

Uus paarisaerulise neljapaadi meeskond 

Üle pika aja näeme võistlusveel Eesti paarisaeru neljapaati, seda aga täiesti uues ja natuke ehk ootamatuski koosseisus – Andrei Jämsä, Igor Kuzmin, Vladimir Latin ja Valeri Prosvirnin. Uus kvartett on koos jõudnud treenida vaid nädala ja põnevusega saame jälgida nende esimest võistlust. Šveitsis stardib üheksa paatkonda, sh. näeme taas veel kuulsat Itaalia nelikut Ghezzi, Stefanini, Agamennoni, Simone. Vaieldamatu favoriit on Prantsusmaa – Hardy, Macquet, Peltier ja Coeffic.

Pajusalu stardib staaride kõrval

Naiste ühesel stardib pärnulanna Kaisa Pajusalu, kel konkurente 21. Kaasa teeb nimekaid tegijaid – tsehhitar Mirka Knapkova, valgevenelanna Ekaterina Karsten, Rootsit esindav Frida Svensson jt. Viimane MK on oluline etteaste enne augustikuist MMi, sest suure tõenäosusega kinnitatakse just selle põhjal välja Eesti koondis 2009.